Dostęp do broni: prawo czy przywilej? Dyskusja w Fundacji Republikańskiej

26 czerwca 2016 Kordek

28 czerwca o godzinie 18:00 w siedzibie Fundacji Republikańskiej przy ul. Nowy Świat 41 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Pod Spodem”, tym razem poświęcone dostępowi do broni w Polsce. Zaproszeni eksperci opowiedzą o możliwościach zdobycia pozwolenia i regulacjach dotyczących zakupu broni palnej. Odpowiedzą też na pytanie, czy dostęp do broni powinien być prawem każdego Polaka, czy też nagrodą otrzymywaną za odpowiednie czyny i postawy wobec państwa. Dyskusja dotyczyć będzie również popularnego obecnie tematu obrony terytorialnej. Eksperci przedstawią różne modele posiadania broni, które można byłoby zastosować wobec ochotników i organizacji proobronnych wspierających polską armię.

W dyskusji udział wezmą:

Piotr Placha – z zawodu ekonomista (analityk rynku telekomunikacyjnego), z zamiłowania strzelec sportowy, instruktor i sędzia strzelectwa sportowego. Czynnie działa na rzecz zwiększenia odporności strategicznej Polski będąc członkiem Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl. Uczestniczy w projekcie szkoleniowym Lekka Piechota Obrony Terytorialnej jako żołnierz-ochotnik 2 Mazowieckiego Plutonu OT w Warszawie.

Maciej Szadkowski – założyciel NTS – Nadwiślańskiego Towarzystwa Strzeleckiego. Autor publikacji na temat broni palnej i strzelectwa, prowadzi http://gunblog.eu/ Na co dzień pracuje w branży IT prowadząc kilka firm informatycznych.

Spotkanie będzie otwarte dla publiczności, przewidujemy możliwość zadawania pytań. Wydarzenie będzie również transmitowane przez internet w portalu http://Stream1pl.