Wybór oporządzenia

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Jeśli chcesz załączyć plik, uzupełnij poniższe pola.

Rozwiń widok Przegląd tematu: Wybór oporządzenia

autor: b0b » 19-01-2016 21:25

dokładam się do głosu: ludzie najważniejsi.
mamy duże tradycje konspiracji i niespożyte pokłady przedsiębiorczości. tylko musimy pamiętać o nieco starszym pokoleniu pamiętającym czasy bez internetu. życie bez komórki, tabletu, laptopa jest możliwe ;)
pozdrawiam.
Bob

autor: recon » 19-01-2016 19:44

Jeżeli chodzi o dostęp do broni, amunicji oraz mw wypowiadał się nie będę. Jeżeli chodzi o sprawy związane z miejscem rezerwistów bądź członków organizacji proobronnych w systemie OT nie ma innej możliwości jak wypracowanie odpowiednich unormowań prawnych umożliwiających zmianę przydziałów kryzysowych i mobilizacyjnych. Jestem pewien, że tak właśnie będzie zresztą unormowań wymagać będzie wiele warunków dotyczących żołnierzy-ochotników OT jak chociażby ustalenie norm i kryteriów zdrowotnych oraz fizycznych. Nie można przecież oczekiwać, że ochotnik będzie tak sprawny jak żołnierz zawodowy, ale jednak zdrowie i sprawność posiadać musi. Każdy żołnierz (a ochotnik nim zostanie) posiada również odpowiednie poświadczenie bezpieczeństwa i dopuszczenie do odpowiedniej klauzuli poufności tak więc i to musi zostać unormowane. Obecnie trwa wiele prac planistycznych związanych z wykonaniem odpowiedniej koncepcji funkcjonowania wojsk OT proponuję nie gorączkować się i poczekać te kilka miesięcy,a okaże się jak wygląda OT oczyma planistów MON.Edytowany przez recon o 20-01-2016 - 11:23.

autor: borys » 19-01-2016 17:54

Porze

Koncesja na obrót mat.wyb. to nie jest taka trudna sprawa.

autor: ohosera » 19-01-2016 17:49

Jest na stronie oraz na forum trochę informacji dotyczących m.in. tego, co się będzie z nami działo w czasie W. Może uda się wprowadzić rozwiązania umożliwiające uzyskanie przez członków OT przydziałów mobilizacyjnych do jednostek OT? Tu dają jakąś nieśmiałą nadzieję podjęte przez MON pierwsze kroki w kierunku współpracy z ON.pl w zakresie tworzenia OT.

autor: okruch99 » 19-01-2016 16:09

alpucal pisze:Tak mię naszło w czasie tej dyskusji.
Podejrzewam że każdy z nas ma przydział w WKU. Więc w czasie W musimy się stawić w stosownej jednostce -- bo inaczej wpadamy w kategorię 'dezerter'.
A jak jeszcze będziemy zorganizowaną grupą dezerterów biegać pod bronią w strefie frontowej... no jak na mój gust może to trochę skomplikować współpracę z BlueForce ;), a przedstawicieli RedForce zwolnić z jakichkolwiek zobowiązań genewskich co do takiej grupy...
Dodaj do tego fakt, że nie wiadomo co zrobić z prywatnie posiadaną bronią - a sporo członków organizacji ma takową.
Dopiero wprowadzenie stanu wojennego oznacza konieczność zdania broni na policji - co w sytuacji, gdy ogłoszenie mobilizacji odbędzie się przed wprowadzeniem SW?

autor: porze » 19-01-2016 15:39

Widziałem gdzieś taką koncepcje, ze w kompanii mają być 2 plutony rezerwistów szkolonych przez armię i trzeci "społeczników".

autor: alpucal » 19-01-2016 14:08

Tak mię naszło w czasie tej dyskusji.
Podejrzewam że każdy z nas ma przydział w WKU. Więc w czasie W musimy się stawić w stosownej jednostce -- bo inaczej wpadamy w kategorię 'dezerter'.
A jak jeszcze będziemy zorganizowaną grupą dezerterów biegać pod bronią w strefie frontowej... no jak na mój gust może to trochę skomplikować współpracę z BlueForce ;), a przedstawicieli RedForce zwolnić z jakichkolwiek zobowiązań genewskich co do takiej grupy...

autor: porze » 19-01-2016 12:59

A jak zalegalizujesz materiały wybuchowe?

autor: meddix » 19-01-2016 12:02

Sprzęt ma charakter szkoleniowy, co oznacza np. jego mocno ograniczone możliwości w stosunku do bojowego.
Za duże ograniczenie toto nie jest. Na aktualną chwilę nie ma żadnego problemu w zdobywaniu samopowtarzalnych kałachów na pozwolenia sportowe i kolekcjonerskie. Jedyne ograniczenie możliwości w stosunku do wersji "bojowych" to brak ognia samoczynnego.
Nikt nie powiedział, że grupa OT nie może być zorganizowaną grupą sportowców czy kolekcjonerów z własną bronią.

autor: alpucal » 19-01-2016 11:57

porze pisze:[...] Sprzęt ma charakter szkoleniowy, [...] Nie straszcie ludzi.
W punkt. Łatwo dać się ponieść planowniu pospolitego ruszenia.
Ale jak się przemyśli sprawę -- szkolimy się po to, by mieć umiejętności posługiwania się sprzętem, dostarczonym przez ogólnie pojęte zorgranizowane władze państwowe.
Jak dojdzie do sytuacji, gdy musimy opierać się wyłącznie na tym co mamy w piwnicy -- to i tak w dużej skali będzie "pozamiatane", i w zasadzie z opcji będzie tylko ratowanie swoich najbliższych. A to już raczej domena prepersów, a nie OT :)


Co nie zmienia faktu, że zdobcie szkolnego oporządzenia to jest spory wydatek. Z mojej perspektywy byłoby super, żeby dokument zalecający docelowe wyposażenie priorytetyzował też kolejność zakupów. Tak żeby można było w miarę świadomie planować szkolenie i wydatki (a i by bariera wejścia dla nowych nie była zbyt wysoka -- żeby nie do końca zdecydowani mogli się zapoznać z praktyką przed wyłożeniem naprawdę dużych sum pieniędzy)

Na górę