Mobilne, skonteneryzowane składy broni rezerwy czasu W

alien
Posty: 116
Rejestracja: 06-11-2011 10:46
Kontakt:

Mobilne, skonteneryzowane składy broni rezerwy czasu W

Post autor: alien » 07-03-2014 11:32

A może by tak korzystając z okazji, zaproponować MON tworzenie mobilnych (skonteneryzowanych) składów broni dla rezerw (czy to przyszłej Armii Krajowej czy nawet pospolitego ruszenia), dla potrzeb czasu "W". Czyli kontenery zdolne do transportu w systemie hakowo - załadowczym, wypełnione uzbrojeniem dla plutonu / kompanii piechoty. Uzbrojenie z wycofywanego przez Agencję Mienia Wojskowego - AKM, AKMS, PK, P-64, P-83, PM-63, SWD. Kontenery następnie lokowane terytorialnie - czy to w stacjonującej na terenie wojewówdztwa jednostki - WSzW, czy na terenie komisariatu policji itp.

Wydaje się to względnie tanim sposobem na zabezpieczenie potrzeb na broń indywidualną dla potencjalnej rezerwy, przy zachowaniu wysokiej gotowości reagowania przez wstępne rozlokowanie środków. Wówczas jedynie amunicja musiałaby być w czasie "W" dostarczona w większej ilości, ale broń w ramach mobilizacji mogłaby być wydana dość czybko.

Jednocześnie motywując próbą uniknięcia niedoborów logistycznych - czego przykładem mógłby być magazyn w Stawach pod Dęblinem - 1939 r. - brak możliwości wydania środków bojowych wobec szybko zmieniającej się sytuacji i w konsekwencji zniszczenie magazynów.

I Etapem byłoby samo wydzielenie i stworzenie takich magazynów regionalnych,
II Etapem byłoby stworzenie formalnych możliwości wykorzystania magazynów do ćwiczeń regionalnych oddziałów przyszłej AK, czy dostęp innych grup o charakterze obronnym (do celów szkoleniowych).Edytowany przez alien o 07-03-2014 - 12:54. [addsig]

paintluc
Posty: 1
Rejestracja: 23-03-2014 17:39
Kontakt:

Post autor: paintluc » 29-03-2014 22:09

Witam Alien. Ogólnie bardzo dobra myśl! Nie do wykonania za rządów nierządów!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości