Skutki akcji "Odbudujmy Armię Krajową"

lordvader
Posty: 728
Rejestracja: 14-07-2010 18:43
Kontakt:

Skutki akcji "Odbudujmy Armię Krajową"

Post autor: lordvader » 07-05-2014 09:42

Można chyba pokusić się o krotki komentarz akcji "Odbudujmy AK".
Pod petycją jest 1780 podpisów, bardzo budujące są komentarze:
Pan Kamil ze Świdnicy, Dolnośląskie: Jako wieloletni członek takich organizacji oraz żołnierz Wojska Polskiego, popieram odbudowanie Armii Krajowej, oraz pomogę przy jej budowie.
Pani Iwona z Bielsko-Białej: Całym sercem jestem ZA! Uważam, że należy wykorzystać ogromny potencjał jaki drzemie w bardzo wielu Polakach,w młodym pokoleniu Patriotów!
Pan Jacek: uważam, iż utworzenie takowej formacji jest nie tylko potrzebą ale koniecznoscią chwili
Pan Wojciech z Rzeszowa: Świadomość indywidualnego podjecia dzialania przez Obywatela jest funadamentem Siły Państwa
Mateusz Juźwiak Nowa Ruda: Wojska Obrony Terytorialnej są niezbędne do zapewnienia poczucia bezpieczeństwa obywateli na terenie całego kraju. Są podstawową jednostką obronną!
zapraszamy do zapoznania się i podpisywania:
http://www.petycje.pl/petycjePodpisyLista.php?petycjeid=10488&page=11&next=1&position=0&podpis_rodzaj=1

Dziękujemy tym którzy wspierają kampanię finansowo szczególne podziękowania dla Pana Pawła, dzięki pomocy którego wypuściliśmy w Polskę następne 250 sztk. kalendarzy i 5 tys ulotek, dziękujemy także Pani Agnieszce z Białegostoku, oraz Panu Pawłowi z Nowej Soli.

Wiele organizacji zaangażowało się w projekt -za co dziękujemy - są wszystkie 3 największe organizacje strzeleckie a i mniejsze też się pojawiły.[addsig]

lordvader
Posty: 728
Rejestracja: 14-07-2010 18:43
Kontakt:

Post autor: lordvader » 07-05-2014 09:50

A co decydenci na to? Jak zwykle możemy liczyć na zadnie gen. Kozieja:

Łukasz Łowiński
@SKoziej To może Pan Genarał wspomni Panu Prezydentowi o @odbudujmyakpl :) ? Dla urozmaicenia podróży , ciekawy temat do rozmowy .

Stanisław Koziej ?
@lukaslowinski Racjonalne elementy tej inicjatywy będą mogły być wykorzystane w pracach nad strategiczną odpornością kraju. @odbudujmyakpl .

odbudujmyak.pl ?
@SKoziej @lukaslowinski A które elementy tej inicjatywy są nieracjonale Panie Generale?

Stanisław Koziej ?
@odbudujmyakpl Np. wyjściowe założenie, że Wojsko Polskie nie ma żadnych zdolności obrony, ochrony i odstraszania. To fałsz. @lukaslowinski

odbudujmyak.pl ?
@SKoziej @lukaslowinski Jeśli przeciwnik w ciągu 3 dni jest w stanie zdobyć stolicę RP-a mówi to były wiceminister ON i D-ca WL to nie fałsz
https://twitter.com/odbudujmyakpl/status/463774147504766977
Stanisław Koziej ?
@odbudujmyakpl Wnioski oparte na błędnej przesłance zawsze obarczone są tym samym błędem.Ale niektóre elementy do rozważenia @lukaslowinski

odbudujmyak.pl ?
@SKoziej @lukaslowinski A wniosek o stworzenie Krajowego Systemu Armii Krajowej wzorowanego na KSRG? Może warto nad tym się pochylić?
I na to pytanie otrzymaliśmy taką oto odpowiedź:
Stanisław Koziej ?
Jestem przeciw tworzeniu w czasie pokoju masowych wojsk OT na zasadzie "brania w kamasze" członków (cont) http://tl.gd/n_1s1lic0

ObronaNarodowa.pl ?
@SKoziej Szkoda, że Pana Generała nie przekonała koncepcja Krajowego Systemu Armii Krajowej: http://www.obronanarodowa.pl/content/kr ... em-ak.html

ObronaNarodowa.pl
@SKoziej Oczywiście koncepcja Krajowego Systemu Armii Krajowej nie jest "masowym braniem w kamasze",to tworzenie systemu sprawdził się w MSW
https://twitter.com/ObronaNarodowa/status/463935964596170752

bełt
Posty: 232
Rejestracja: 15-04-2014 19:13
Kontakt:

Post autor: bełt » 07-05-2014 22:41

Wniosek:
1. Generał powinien przestać jeździć z prezydentem.
2. Trzeba znaleźć inne dojście do głowy RP.
3. Wykazać jeszcze większą determinację.

nowy
Posty: 129
Rejestracja: 01-11-2011 21:36
Kontakt:

Post autor: nowy » 11-05-2014 21:00

Nie wiem co na to cybernetyka, ale zdrowy rozsądek podpowiada aby za target brać ludzi, którzy docelowo mieliby zasilać szeregi AK, a nie próbować przemówić do rozsądku ludziom którzy przy minimum chęci i poczucia odpowiedzialności wobec objętego stanowiska już dawno mogliby oszczędzić członkom tego stowarzyszenia i strzelcom wielu godzin czasu i niezliczone pokłady energii poświęconej na to, czym powinien zająć się tak naprawdę ten zasrany rząd z bandą nieudaczników przy zapierdziałych stołkach.

Odradzam komunikować się z tym bucem i dywersantem drogą twitterową. Lepiej wejść do szkół i szczepów harcerskich z propozycją współpracy na polu sportowo-wychowawczym o charakterze militarno-patriotycznym. Po prostu robić swoje.

p.s planujecie jakiś spot?

wlowit
Posty: 10
Rejestracja: 10-10-2012 09:29
Kontakt:

Post autor: wlowit » 12-05-2014 12:12

Jako nauczyciel między innymi PO i instruktor strzelectwa uważam, że rzeczywiście powinniśmy wejść do szkół i od gimnazjum w górę powołać przy każdej szkole drużynę, pluton, a może nawet kompanię AK jeżeli będzie tylu chętnych. Młodzież jest chętna i przychylnie nastawiona do zabaw paramilitarnych. Np. od kilku lat organizuję dla szkół z Kościerzyny na własnym terenie "Turniej sportów obronnych" w skład, którego wchodzą: bieg na orientację, strzelanie z wiatrówki, rzut granatem, rzut rzutką ratowniczą, pierwsza pomoc w formie scenki i testu oraz wspinaczka na ściankę wspinaczkową. Cała impreza jest zwieńczeniem i zaliczeniem przysposobienia obronnego w szkole ponadgimnazjalnej - Młodzieżówka jest zachwycona.
Uważam, że powinno się zrobić nabory od września, a do tego czasu przygotować kadrę i plan szkolenia.
Kiedyś taką działalnością zajmował się u nas LOK ale od jakiegoś czasu zostali tylko prezesi, a zawodów strzeleckich ani żadnych imprez dla młodzieży już nie realizują. Z tego co widzę na portalu ON, LOK w innych większych ośrodkach jeszcze działa ale już nie tak prężnie jak kiedyś. Natomiast inicjatywa ON jest nowa, poparta nowoczesnym podejściem do zagadnienia obrony terytorialnej naszego kraju i może, a nawet powinna, odnieść sukces.
Sam zamierzam za poparciem ON utworzyć na swoim terenie struktury tej organizacji i dzielić się swoimi umiejętnościami z młodym pokoleniem ponieważ uważam, że oddolne budowanie AK to w naszej sytuacji politycznej najlepsza forma wzmocnienia potencjału obronnego naszej ojczyzny. Pisząc o naszej sytuacji politycznej mam na myśli zadufanie w siebie i pełną ignorancję naszych elit rządzących oraz to, że nie są oni w stanie zauważyć potrzeby utworzenia takich struktur. Jak jeden mąż powtarzają jedni po drugich, że przecież Polska ma nowoczesną armię zawodową. Nie widząc przy tym jak diametralnie zmieniła się sytuacja w ciągu zaledwie kilku ostatnich miesięcy na Ukrainie, a przez to w całej części Europy wschodniej.
Zastanawia mnie tylko czy kiedy przyjdzie taki czas i nowo odbudowane AK pójdzie do lasu to czy będzie w tym kraju jakaś komórka która na terenie np. powiatu, gminy będzie potrafiła/mogła koordynować działania AK i WP bo na dzień dzisiejszy wygląda to marnie.

bełt
Posty: 232
Rejestracja: 15-04-2014 19:13
Kontakt:

Post autor: bełt » 04-06-2014 00:37

ten zasrany rząd z bandą nieudaczników przy zapierdziałych stołkach.Odradzam komunikować się z tym bucem i dywersantem
...no, to nie było przyjemne...
Ośmielę się zauważyć, że to jednak nasz rząd, i nasz "buc"! A i rząd, i "buc" jest taki, jakimi pozwalają mu być obywatele. Tak więc Twoje niezadowolenie jest w zasadzie niezadowoleniem ze współobywateli.
Ale, przecież, planujemy chociaż w tej małej części to zmienić w taki sposób jaki proponujesz:
wejść do szkół i szczepów harcerskich z propozycją współpracy na polu sportowo-wychowawczym o charakterze militarno-patriotycznym. Po prostu robić swoje.
Ps. myślę, że patriotyzm nie polega na dyskredytacji organów naszego państwa.

saxon
Posty: 45
Rejestracja: 10-03-2014 07:32
Kontakt:

Post autor: saxon » 19-06-2014 21:35

Sposób prowadzenia dialogu powiedzmy był dość dyskusyjny... W dużym uproszczeniu zawodowemu żołnierzowi, generałowi zasugerowano...że dowodzi czymś co nie jest armią a amatorzy są zdecydowanie lepsi... Podejście takie czyni więcej złego niż dobrego i w tym konkretnym generale raczej zwolennika OT nie znajdziemy... Armia jest jaka jest każdy ma swoje doświadczenia ze służby, każdy widział masę głupoty ale też w tej samej armii działa grupa fachowców, których profesjonalizm czyni ich elitą na skalę świata. Armia to ciekawy twór, można z nią się dogadać, porozumieć ale tylko wykorzystując te malutkie możliwości jakie ona daje.

nowy
Posty: 129
Rejestracja: 01-11-2011 21:36
Kontakt:

Post autor: nowy » 20-06-2014 00:35

@bełt
na przestrzeni lat polska armia popełniała błędy i popełnia je nadal. Nie powinno być tolerancji dla nieudacznictwa, bez względu na piastowane stanowisko. Znajdzie się kolejny delikwent w przededniu wojny mówiący o honorze po czym szybciutko ucieknie do sąsiedniego państwa, tym razem nie do Rumunii. Kasia Tusk i "Józef Bąk" nie będą z Tobą stali na pierwszej linii. O to chodzi. Jak się w pracy coś spieprzy to dostaje się ochrzan, jak oni pieprzą robotę to uchodzi im płazem. Urząd państwowy nie jest plamiony wulgaryzmami niezadowolonych, plamiony jest niekompetencją ludzi będących na nieodpowiednich stanowiskach.
Ludzie mają wielkie G do gadania w naszej pseudo-demokracji. Wciąż mamy słabo rozwinięte media by dochodziło do zrównoważonego pluralizmu. Ich wina, ale zwalanie winy na wyborców to taki zabieg zamiatający niekompetencję "buców" pod dywan.

bełt
Posty: 232
Rejestracja: 15-04-2014 19:13
Kontakt:

Post autor: bełt » 20-06-2014 09:39

w naszej pseudo-demokracji
Kiedyś było, że system jest dobry, tylko ludzie do kitu, teraz jest inaczej. Teraz ludzie są dobrzy tylko system do kitu.
A znasz jakąś nie pseudo demokrację?

ultimaratio
Posty: 222
Rejestracja: 21-08-2012 10:06
Kontakt:

Post autor: ultimaratio » 20-06-2014 13:18

Demokracja sama w sobie jest zła. Ludzie, nie umiejąc tego przyznać, dodają jej różne epitety typu "pseudo" czy "czerwona".

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość