Obrona Polski

clanpapa
Kontakt:

Obrona Polski

Post autor: clanpapa » 25-08-2014 00:47

Witam na Forum.Jestem tutaj nowy.Mieszkam w Dortmundzie a muj zawöd to analityk.Przepraszam za bledy ale nieposiadam polskiego systemu,ucze sie j.polskiego.Na wstepie-chcialbym podac wyjscie z sytuacji dla polski w razie ataku Rosji na polskie.1.)USA zaklada ze Polska powinna bronic sie conajmiej 3 miesiace aby nadeszlo uderzenie odwetowe zachodu.Tak dluga obrona Polski jest niemorzliwa,ze wzgledu na mala ilosc sprzetu,polskiego.Poröwnanie tylko z okregiem Kaliningradzkim jest 1:5-czyli niema o czym pisac.2.)Niema glöwno dowodzacego wojskiem polskim,ktöry bylby profesjionalista w swoim fachu.3.)Trzeba zaczac krok po kroku i to szybko!!!.Moim zdaniem pierwszy krok to podniesc podatki do granic wytrzymalosci dla obrony Polskiej populacji,zakupic sprzet aby bylo czym walczyc.48 lub obecnie 60 samolotöw F-16 to jest kropla w morzu potrzeb.Czolgi Leopard jest ich poprostu zamalo.Jest szansa aby w przeciagu 2-uch miesiecy zwiekszyc to wszystko o okolo 1000 % w natychmiastowych zakupach!!!Polski general Skrzypczak wyrazil sie cytuje:W razie ataku morzmy liczyc na NATO-to jest blad!!!Nalerzy liczyc na polska armie a nastepnie na NATO.Obecnie wg:Rosyjskiego generala Fiodorowa Abramowa zajecie Polski w wojnie konwencjionalnej to od 24 do 48 godzin!!!Czy jest to przesada?Czy widzicie inne wyjscie z sytuacji obronnosci Polski-jak szybkie zakupy???Analizujac wszystko Polska powinna posiadac okolo conajmniej 300.000tys armie,conajmniej 1200 czolgöw,conajmniej 980 samolotöw z naj nowoczesniejszym uzbrojeniem,600 chaubic samobierznych,a w rezerwie 250.000 (Rezerwistöw)zolnierzy gotowych do natychmiastowej walki.Z czego to wynika?Poprostu z analizy uderzenia Rosji i Bialorusi na Polskie i z sily jaka wystepuje w tych 2-uch krajach.Czy jest morzliwe aby Polska dokonala w przeciagu 2 miesiecy takich zakupöw?Prosze o odpowiedzi lub krytyke.[addsig]

starszypanzdwururką
Kontakt:

Post autor: starszypanzdwururką » 25-08-2014 10:27

Kolego z Dortmundu, nie wiem, czy wiesz, że:
W latach 1922-1939 stałe stany pokojowe Wojska Polskiego były ustalone właśnie na 300.000. ludzi.
W okresie PRL a więc, przynależności do bloku moskiewskiego, tzw. "ludowe" Wojsko Polskie było utrzymywane na poziomie tych samych 300.000 ludzi; próbowano zwiększyć stany czynne do 500.000. ale pomimo nakazowo-rozdzielczego charakteru gospodarki, okazało się to ekonomicznie i społecznie niewykonalne.
Gdy zlikwidowano w Polsce obowiązkową służbę wojskową, cieszyliśmy się z tego wszyscy. Również tacy jak my, pisujący na tej stronie ochotnicy, chcący służyć w wojsku, nie rezygnując jednocześnie z cywilnych zawodów.
Nie wiem, czy Kolego z Dortmundu, do końca zdajesz sobie sprawę, ze napisałeś post na forum RUCHU SPOŁECZNEGO?

Twoje uwagi odnoszą się przede wszystkim do działań MON: Ministerstwa Obrony Narodowej.

Sadzę że myślimy podobnie ale też chciałbym poznać zdanie innych kolegów z tego forum na ten temat.
Sadzę, że redukcja armii zawodowej do 100.000 była rozsądnym kompromisem pomiędzy wymogami nowoczesności armii a możliwościami ekonomicznymi.
Sadzę, ponadto, że ta 100.000 armia zawodowa powinna być wspierana przez co najmniej 500.000 wojsk obrony terytorialnej. W moim wyobrażeniu (i innych kolegów tu działających - jak sadzę) Obrona Terytorialna to coś jak Landwehra, tylko znacznie lepiej wyszkolona niż jakakolwiek formacja tego typu kiedykolwiek w historii.

Kolego z Dortmundu, bardzo dobrze posługujesz się językiem polskim, Twój tekst jest napisany zrozumiale i poprawnie.
Miło mi, że patrzysz na to zagadnienie bardzo podobnie do mnie, jak byś byl Polakiem.
Jeśli jesteś zainteresowany nawiązaniem korespondencji, choćby dla dalszej nauki języka, zapraszam na "priv".

nowy
Kontakt:

Post autor: nowy » 26-08-2014 17:30

Nie podnieść podatki, tylko jak już to zwiększyć budżet na obronność a urzędasów wywalić do normalnej roboty, gdzie trzeba się wykazać czymś bardziej przydatnym niż parzenie kawy i stemplowanie. Mowa o Armii jak i innych urzędach państwowych, ale obawiam się że partia rządząca i premier dla którego paliwo po dotarciu do władzy może chodzić nawet i po 7 zł nie jest w stanie wywalić na zbity pysk swoich wyborców, którzy zaraz obok pseudointelektualistów i celebryckich kuglarzy wraz z mediami są póki co motorem napędowym sprawowania władzy przez tę hałastrę.
Kwestią nie jest na chwilę obecną budżet państwa, ale wydatkowanie tego budżetu.

Mój plan działania w pierwszym etapie zakłada zaopatrzenie się w bambusowe kije, opony i wykonać szturm na Wiejską by pogonić tych nieudaczników. Z pseudodemokratami 3 Republiki Bananowej nie jesteśmy w stanie nic zbudować w materii obrony narodowej. Kup pan sobie broń i przejdź w razie W przez zieloną granicę do Polski.

nakano4
Kontakt:

Post autor: nakano4 » 26-08-2014 18:20

Mój plan działania w pierwszym etapie zakłada zaopatrzenie się w bambusowe kije, opony i wykonać szturm na Wiejską by pogonić tych nieudaczników. Z pseudodemokratami 3 Republiki Bananowej nie jesteśmy w stanie nic zbudować w materii obrony narodowej. Kup pan sobie broń i przejdź w razie W przez zieloną granicę do Polski.
Art. 255.

§ 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 255 a

Kto rozpowszechnia lub publicznie prezentuje treści mogące ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym w zamiarze, aby przestępstwo takie zostało popełnione, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Na szczęście czasami wystarczy wizyta u specjalisty... Demokracja to min. mechanizm wyborczy, ale po co o tym pamiętać ? Lepiej korzystać z innych dobrodziejstw, które nam przynosi. Np. pisząc tym podobne bzdety. Pozdrawiam.

nowy
Kontakt:

Post autor: nowy » 26-08-2014 18:46

W złym miejscu szukasz terrorystów bratku. "Demokracja" być może jest dobra, ale dla Greków i w formie antycznej. Nie wiem co ma forma wybierania przedstawicieli politycznych do wolności słowa.
A zapytam. Masz w parlamencie ludzi którzy są Twoim przedstawicielami? Twoją ręką, słowem? Podaj jego imię i nazwisko. Kiedy ostatnio poruszył kwestię obronności, gdzie stara się zainteresować opinię publiczną tą problematyką? Nie wiem czy jesteś beneficjentem ustroju czy naiwniakiem, aczkolwiek nie ma to znaczenia.

nakano4
Kontakt:

Post autor: nakano4 » 26-08-2014 19:10

Nawołujesz do zmiany rządu na drodze siłowej. To jest terroryzm.
Nie wiem czy jesteś beneficjentem ustroju czy naiwniakiem, aczkolwiek nie ma to znaczenia.
Ja żyję w tym ustroju. Ty z niego korzystasz. To akurat ma znaczenie.
Parlament to nasi przedstawiciele. Sami ich sobie wybraliśmy. To i tak mamy.
A TAK PRZEDE WSZYSTKIM : TEMAT BRZMI OBRONA POLSKI a nie "moje sympatie polityczne". Proponuje skupić się na temacie, jeśli potrafisz bratku.

Edytowany przez nakano4 o 26-08-2014 - 19:16.

wujek
Kontakt:

Post autor: wujek » 26-08-2014 19:33

nowy pisze: Mój plan działania w pierwszym etapie zakłada zaopatrzenie się w bambusowe kije, opony i wykonać szturm na Wiejską by pogonić tych nieudaczników. Z pseudodemokratami 3 Republiki Bananowej nie jesteśmy w stanie nic zbudować w materii obrony narodowej. Kup pan sobie broń i przejdź w razie W przez zieloną granicę do Polski.
Idealby przyklad dlaczego ON.PL nie bedzie traktowana nigdy powaznie, skoro forum on.pl jest tuba propagandowa dla anty-panstwowych frustratow.

nowy
Kontakt:

Post autor: nowy » 26-08-2014 19:44

Podkreślałem niejednokrotnie że moje zdanie nie jest stanowiskiem stowarzyszenia, do którego nie należę. Jeżeli ktoś nie jest w stanie tego rozróżnić to najlepiej niech idzie pograć w Battlefielda. Jestem jak najbardziej propaństwowy, to też apeluję o naprawę państwa poprzez rozpędzenie pasożytów. Nie ma przyszłości z ekipą parlamentarną, tą rządzącą jak i opozycyjną. Potrzebne nowe pokolenie i radykalna intonacja postulatów. Jak widzę Packa, żołnierza który po żołniersku powinien powiedzieć jak jest źle, a jak być powinno to kręci jak chłopczyk który ukradł krówki pani Jadzi ze sklepu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » 26-08-2014 19:45

wujek pisze:Idealby przyklad dlaczego ON.PL nie bedzie traktowana nigdy powaznie, skoro forum on.pl jest tuba propagandowa dla anty-panstwowych frustratow.
Nie do końca mogę się zgodzić. Każdy obywatel RP o przeciętnym ilorazie inteligencji (absolutnie nie odnoszę się do żadnego z poprzedników dyskusji) powinien zdawać sobie sprawę, że posty na forum są indywidualną oceną osób je wypowiadających, które niekoniecznie są członkami Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl, gdyż forum jest otwarte dla wszystkich chętnych zabrać głos w dyskusji. Gdyby było inaczej to stalibyśmy się (Stowarzyszenie) kółkiem wzajemnej adoracji, a od tego jesteśmy dalecy. Dlatego też moderacja forum jest znikoma i ograniczona do niezbędnego minimum.

To tyle tytułem sprostowania i wyjaśnienia. Proponuję i zachęcam aby wrócić do głównego wątku dyskusji. Pozdrawiam.

porze
Kontakt:

Post autor: porze » 30-08-2014 12:38

Obecnie wg:Rosyjskiego generala Fiodorowa Abramowa zajecie Polski w wojnie konwencjonalnej to od 24 do 48 godzin!!!Czy jest to przesada?
Myślenie kategoriami I wojny światowej.

ODPOWIEDZ