Inicjatywa unijna zby zakazac wszelkiej broni polautomatycznej (oraz dekowanej)

zx
Kontakt:

Post autor: zx » 22-11-2015 20:54

Nie ma w Polsce tradycji posiadania broni
To czas najwyższy odbudować!
Każdy Kto Tu Będzie Twierdził że Polacy są zbyt nieodpowiedzialni by posiadać...
Hehe, po części się zgodzę, ale Mandaryna tu raczej nie zadziała.

Ludzie się nie znają, a się wypowiadają, bo się boją, a nigdy nie mieli z tym do czynienia.
A skąd mieli! Jak nie liczni się tym zajmują.
Tkwimy z tym tematem równo w PRLu jako cała Polska.
I jak mantra jest powtarzane.

Osobiście uważam że Polakom można wydać broń.
Oczywiste jest również że nie bez przeszkolenia i nie wariatom (mówiąc delikatnie).
Za długo by się wywodzić od tego są inni, wiecie o co mi chodzi.

madd
Kontakt:

Post autor: madd » 22-11-2015 20:55

#bełt samo posiadanie broni buduje w ludziach poczucie odpowiedzialności. Jeżeli człowiek jest traktowany jak dziecko tak też się zachowuje. Brak dostępności do broni palnej to pozostałość po latach komunizmu wcześniej krótko faszyzmu. Dziś broń automatyczna bądź półautomatyczna to nie jest jakiś szczególny najbardziej groźny sposób na zrobienie zamachu. W internecie można znaleźć przepisy na zrobienie ładunków wybuchowych - i to jest większe zagrożenie jeżeli chodzi o poważne zagrożenia wewnętrzne. Broń traktować należy jako wyrównywacz szans. Ktoś kiedyś powiedział, że Bóg stworzył człowieka, a Colt sprawił, że ludzie zostali równi. Coś w tym chyba jest. Nie wiem na ile różnimy się od Finów ale od Czechów raczej niewiele, a tam wszystko jest ok. Nie ma się co bać nas samych, bójmy się tego syfu co na zewnątrz. Od prawie roku ruskie mają prawo do noszenia broni poza miejscem zamieszkania i .... podobno są milsi dla siebie (i tu nasuwa się moje pierwsze zdanie).

Liczy się obronność państwa, a to aspekt ważniejszy od potencjalnych incydentalnych wypadków z użyciem broni. Przestępstwa z użyciem broni legalnej to nie jest tak wielki problem aby zaryzykować zaniedbanie obronności kraju w jakimkolwiek aspekcie.

bełt
Kontakt:

Post autor: bełt » 22-11-2015 21:04

To car tuż przed powstaniem styczniowym zakazał posiadania broni
No, świetnie! Może dla tradycji przesiądziemy się na konie zamiast śmigać samochodami jak w powstaniach bywało?
Tradycja, o której wspominasz została wyparta przez tradycję nieposiadania broni, tylko tyle.

Każdy Kto Tu Będzie Twierdził że Polacy są zbyt nieodpowiedzialni by posiadać powinien przejść obóz reedukacyjny z obowiązkowym wysłuchiwaniem wszystkich piosenek Mandaryny karnie dwa dni pod rząd.
Ludzie myślcie. A nie wierzcie w stereotypy medialne.
1 pytanie - komu potrzebna jest resocjalizacja?
2 pytanie - wierzysz w to, że myślisz?
Działamy na rzecz obrony terytorialnej, i o broń dla takiej formacji powinniśmy zabiegać. Jeżeli chcecie ułatwić posiadanie broni (w tym półautomatycznej) wszystkim obywatelom, to z pewnością znajdziecie odpowiednie forum dla siebie - nie jesteście przecież jedyni.

bełt
Kontakt:

Post autor: bełt » 22-11-2015 21:16

Oczywiste jest również że nie bez przeszkolenia i nie wariatom (mówiąc delikatnie).
A kto nie jest wariatem?
Zapomnieliście? - "wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy
hej, hej, la, lal ,la, la, hej, hej"
Ruszacie temat, co do którego w społeczeństwie istnieje konsensus taki sam jak w stosunku do aborcji i in vitro...
Forsowanie powszechnej dostępności broni może bardziej zaszkodzić sprawie niż jej pomóc.
Najpierw OT - odbudujmy Armię Krajową!

arushi
Kontakt:

Post autor: arushi » 22-11-2015 21:23

Tak wierzę w to co mówię w tym temacie. Uważam że prawo do posiadania broni jest jednym z praw obywatelskich. A każdy kto uważa ze Polacy są narodem mniej odpowiedzialnym niż inne narody błądzi. Bardzo błądzi.

Z tym obozem to żart. Bo nawet Ja nie jestem tak okrutny, żeby skazywać kogoś na słuchanie pełnego repertuaru Mandaryny

piorun
Kontakt:

Post autor: piorun » 22-11-2015 22:34

Panowie zamiast 'bić pianę" w internecie zacznijcie uczęszczać na strzelnicę , strzelajcie sportowo to pierwszy krok do zapoznania się z bronią ( jeszcze nie zabroniono konkurencji strzeleckich ) . Z moich osobistych obserwacji coraz więcej ludzi garnie się do strzelectwa . Jestem bardzo ciekaw kiedy ostatnio byliście na strzelnicy .
Najważniejsze jest to żebyś sam chciał trenować
marek pisze:
bełt pisze: Nie ma w Polsce tradycji posiadania broni,
Mylisz się!
To car tuż przed powstaniem styczniowym zakazał posiadania broni motywując to ... troską o to by Polacy sami się nie wystrzelali.
A WPA i okolice wiernie realizują ten ukaz ;-)
pozdrawiam
Jakie WPA zakazuje ? Które ,w jakim województwie ?
Jeżeli spełniasz wymogi to masz pozwolenie , kolekcjoner jak zda egzamin , sportowiec jak czynnie uprawia sport .
Jak byś miał chwile to poczytaj ustawę o broni , tam wszystko jest opisane (komu i dlaczego wydadzą ) , a to co "unia "pisze to tylko pod publikę ,to są ich pobożne życzenia żeby to wprowadzić

bełt
Kontakt:

Post autor: bełt » 23-11-2015 15:24

amen

wujek
Kontakt:

Post autor: wujek » 23-11-2015 15:37

piorun pisze: Jestem bardzo ciekaw kiedy ostatnio byliście na strzelnicy .
Wczoraj.
piorun pisze: a to co "unia "pisze to tylko pod publikę ,to są ich pobożne życzenia żeby to wprowadzić
Maja wprowadzac rzady narodowe, od tego jaki bedzie ksztalt regulacji zalezy od srodowisk zwiazanych ze strzelectwem (w taki czy inny sposob).

W najbardziej resterkcyjnej opcji:

- nie bedzie deko do szkolen
- samopowtarzalnej do strzelan (sportowe), w tym na strzelnicach

Krotka analiza: http://trybun.org.pl/2015/11/23/centrum ... rrorystow/

madd
Kontakt:

Post autor: madd » 23-11-2015 17:22

Max Kolonko dał niezłe przedstawienie. Takiego polityka brakuje nam w Polsce. Człowiek, który czuje to o czym mówi i pokazuje (nieświadomie) jak wiele brakuje naszym politykom. Generalnie 30minut jazdy bez trzymanki.

https://www.youtube.com/watch?v=DH21xUkdEeA

11/13 Atak w Paryżu -11/13 PARIS ATTACK - Max Kolonko MaxTV special edition

hubert
Kontakt:

Post autor: hubert » 23-11-2015 18:59

"a to co "unia "pisze to tylko pod publikę ,to są ich pobożne życzenia żeby to wprowadzić " - W zależności od rodzaju dyrektywy, możemy być zobowiązani do wprowadzenia bardzo restrykcyjnych przepisów, skutkujących właśnie zakazem posiadania deko i broni samopowtarzalnej. Ta inicjatywa jest bardzo szkodliwa i musi byc uwalona juz na tym etapie. Politykom w UE sie całkiem w głowach poprzewracało i sa na kursie samobójczym. ja się tam z nimi nie wybieram i swoją broń chcę zatrzymać.

ODPOWIEDZ