Rosja znów grozi

Linki do informacji w sieci z różnych źródeł internetowych na tematy obronności państwa, w tym głównie na temat Obrony Terytorialnej.
saxon
Posty: 45
Rejestracja: 10-03-2014 07:32
Kontakt:

Post autor: saxon » 11-04-2014 13:52

Ani Rosja ani też Ukraina nie należą do państw w jakiś sposób specjalnie kochających Polskę-więc dlaczego się mamy angażować w jakiś konflikt bardziej niż przez wyrażenie dezaprobaty w mediach... nakano 4 piszesz o przygotowaniach-ok z całym szacunkiem rozumiem Twój punkt widzenia ale tylko w liczbach bezwzględnych (liczebność amii) Rosja dziś podbiła by Polskę w ciągu tygodnia... Tworzenie struktur OT tak jak najbardziej ale nie w sytuacji kiedy się ma nóż na gardle tylko wcześniej. Robienie na siłę czegoś teraz stwarza sytuację gdzie Rosja to odbierze jako wyraz wrogości a co za tym idzie...
Oczywiście na fali działań na Ukrainie tutaj w Polsce można pewne rzeczy wreszcie pchnąć do przodu. Nie mamy wyszkolonych poborowych, armia to tylko cień armii za to mamy różne stowarzyszenia które można by wykorzystać do stworzenia podwalin pod OT...tylko każde stowarzyszenie ma swoje władze a każdy z "szefów" będzie chciał być najważniejszy i wszystko się r...

nakano4
Posty: 275
Rejestracja: 11-03-2013 19:47
Kontakt:

Post autor: nakano4 » 11-04-2014 19:36

No tak. Zgadza się ani Rosja ani Ukraina nie pała do nas miłością. Ale mi osobiście bliżej do Ukraińców. Dlaczego ? Bo pragną wyrwać się ze strefy wpływów Moskwy. Chcą wolności i demokratycznych przemian. Wejścia do Europy. O polsko-ukraińskim batalionie nie wspomnę.
Polska armia nie powstrzyma Rosji. Niestety, zgadzam się z tym. Jestem realistą. Ale czy oznacza to, ze mamy nic nie robić ? Nie zrobiono tego wcześniej bo rzekomo nie było takiej potrzeby. Dziś naszą bezczynność można usprawiedliwiać : nie drażnijmy lwa. To kiedy będzie odpowiednia pora ? Rosja na pewno nie będzie zadowolona z poprawy stanu obronności Polski. Ale czy mamy zadowalać naszego wschodniego sąsiada, czy dbać o własne bezpieczeństwo ?
Stowarzyszenia są rozdrobnione. Środowisko strzeleckie jest tego przykładem. Pomimo prób zjednoczenia dalej ambicje osobiste niektórych ludzi niweczą tego typu wysiłki. Tylko, że organizacje to ludzie, którzy je tworzą. Nie tylko Ci Na Górze, ale przede wszystkim szeregowi członkowie. A Ci najlepiej potrafią się dogadać. I dogadują.

lordvader
Posty: 728
Rejestracja: 14-07-2010 18:43
Kontakt:

Post autor: lordvader » 12-04-2014 21:36

Sytuacja dalej się rozwija, a Rosja już nie grozi, przechodzi do rzeczywistej i realnej realizacji planu:
Rosja zaczęła drugi etap inwazji na Ukrainę, którego celem jest przejęcie kontroli nad całym pasem ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego – powiedział Jewhen Żerebecki, ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego i były analityk Rady Bezpieczeństwa Ukrainy.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ekspert-rosja-zaczela-drugi-etap-inwazji-na-ukraine/0131y

saxon
Posty: 45
Rejestracja: 10-03-2014 07:32
Kontakt:

Post autor: saxon » 13-04-2014 14:20

A Ci najlepiej potrafią się dogadać. I dogadują. - racja jeżeli mamy wspólne cele to zawsze się dogadamy, kłopot polega tylko na tym, że nikt nie zdecyduje się na dobrowolne oddanie dowodzenia w jakiejś strukturze tak dla idei...przecież wszystkie stowarzyszenia i grupy opierają się o dyscyplinę i pewne zależności na model wojskowy... Kłopot z Polakami polega na tym, że tam gdzie jest nas dwóch powstają trzy partie. Niestety jako Kraj nie jesteśmy w stanie pomóc Ukrainie, nie mamy czym i jak zagrozić Rosji... wszelkie wrogie działania przeciwko Rosji mogą się na nas jako Kraju odbić bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. Wszystko co powinniśmy robić to stopniowo przygotować się do każdego scenariusza, zbroić się, szkolić...a może nawet wypracować jakieś porozumienie z "olaniem" kogoś ambicji...

badyl
Posty: 11
Rejestracja: 17-03-2014 22:27
Kontakt:

Post autor: badyl » 13-04-2014 19:59

Powołanie Obrony Terytorialnej w oparciu o proobronne organizacje pomysł jak wiemy świetny. Ale gdyby jakiś "komediant" z któregoś z klonów ZS z milionem gwiazdek na ramieniu obraziłby się za pominięcie go w obsadzaniu stanowisk w strukturach Obrony... Czy naprawdę będziemy z tego powodu płakać?

nakano4
Posty: 275
Rejestracja: 11-03-2013 19:47
Kontakt:

Post autor: nakano4 » 13-04-2014 20:31

http://obronanarodowa.pl/news/display/244/
Są przykłady, że tzw. Ci Na Górze potrafią się dogadać.
Edytowany przez nakano4 o 13-04-2014 - 20:44.

badyl
Posty: 11
Rejestracja: 17-03-2014 22:27
Kontakt:

Post autor: badyl » 14-04-2014 13:42

"do ~Bwana Kubwa: Mamy obecnie niebywałą okazję dostać od Amerykanów samoloty A-10 za bezcen! Samoloty gotowe do lotów, w pełni sprawne z atestem do 2038 roku. Samoloty wraz z niezbędną infrastrukturą.
Za symbolicznego dolara. Kilkaset sztuk.
Mamy również teraz okazję dostać od Amerykanów Abramsy za śmieszną cenę.
Oni patrzą, czekają...
Wystarczy zapytać i poprosić.
Dadzą.

Ale kto ma poprosić? Tusk?
Wolne żarty."

Jeden z komentarzy na Onet.pl Nie podparty żadnym źródłem. Mimo to ciekawe czy byłaby możliwość pozyskać chociaż część z wymienionego sprzętu za przysłowiowego dolara?

saxon
Posty: 45
Rejestracja: 10-03-2014 07:32
Kontakt:

Post autor: saxon » 15-04-2014 09:37

Dostać to jedno...serwisować drugie-i czy mamy do czynienia z cudem...dadzą nam sprzęt wart masę kasy za...dolara-nie wierzę. Trafiłem w sieci natomiast na artykuł o zamiarze powołania AK przez ON-było to na WP więc zainteresowani tafią-sugeruje poczytać komentarze.

lordvader
Posty: 728
Rejestracja: 14-07-2010 18:43
Kontakt:

Post autor: lordvader » 25-04-2014 09:39

Bardzo ciekawe spojrzenie na sytuację międzynarodową w kontekście konfliktu na Ukrainie widziane z pozycji rosyjskich przesłał mi znajomy (dziękuje Piotrze). Artykuł pod tytułem "NATO nie będzie walczyć za Ukrainę" ukazała się w rosyjskim tygodniku "Argumenty Tygodnia" 24.04.2014 r. "(???? ????? ??????? ?? ???????:
? 15 (407) ?? 24 ?????? 2014, «????????? ??????», ??????? ?????? ]. Autor w sytuacji łamania porozumień genewskich, gdzie Amerykanie grożą Rosji "strasznymi karami" zastanawia się czy mają one moc (siłę). (? ????? ???????? ????????? ?????? ?????? ????????? ??????. ?? ???? ?? ? ???? ?????)

"A może Zachód ma przewagę wojskową nad Rosją" -zastanawia się autor analizy - "Wiele mediów donosi, że niektóre jednostki NATO są wysyłane do krajów graniczących z Rosją, przerzucane jest lotnictwo. Na Morze Czarne wpływają okręty NATO. Rzeczywiście wygląda to groźnie. Ale tylko na papierze lub w telewizji." Uważa autor.
Dalej rozwija swoje twierdzenie: "Cały problem w tym, że armia amerykańska ma prawie żadnych poważnych sił lądowych w Europie. A przerzut dużych kontyngentów będzie trwało więcej niż sześć miesięcy. Z kolei wojska krajów europejskich NATO są stanie reformy i redukcji . Są małe, mają małe zapasy technologii. Na przykład Niemiecki park czołgów teraz liczy 250 maszyn, Francji - 208 , Wielkiej Brytanii nawet mniej. Parki czołgów w Holandii i Belgii w ogóle nie istnieją , z kolei Czechy mają aż 32 czołgi w służbie".
Ciekawe podejście - można powiedzieć specyficzne -gdzie siłę liczy się mocą pancerza...

Następnie autor stawia pytanie: "??? ? ????? ???????? ????? ??????? ? ???????? ????? ??????? Kto w takiej sytuacji będzie walczył z Rosją? Polska armia? Nic dziwnego, ze sami Polacy zaczęli wzywać do siebie w gości "Wuja Sama", choć im nikt nie grozi. Ale Amerykanie nie spieszą się do prawdziwego konfliktu z Rosją. Waszyngton rozumie, że rosyjski taktyczny arsenał nuklearny daje nam znaczną przewagę. I wygląd obecnych rosyjskich sił zbrojnych zmusza do traktowania nas (czyli Rosję -przyp. GM) bardzo poważnie [...]"

Polecam cały artykuł:
http://argumenti.ru/army/n435/334051

badyl
Posty: 11
Rejestracja: 17-03-2014 22:27
Kontakt:

Post autor: badyl » 29-04-2014 14:51

Ostatnio na jedym z portali ( prawdopodobnie defence24 ) przeczytałem ciekawy komentarz. Otóż autor powołując sie na źródła zachodnie pisze o fiasku systemu aegis. Wspomina o incydencie na Krymie z udziałem USS Donald Cook i Su 24. Jak wiemy samolot byl nie uzbrojony ale posiadal sprzet do zagluszania elektronicznego szpeju. I w momencie gdy radary wykryly intruza chwile po rozpoczęciu procedury namierzania Su.. wyłączył system..okręt był ślepy przez caly czas trwania "ataku". Su 10 razy markował atak po czym odleciał bez przeszkód. Po wycofaniu okrętu 27 marynarzy miało odejść ze służby. Cale zajście musialo nieźle podkopać morale.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości