MON przyjmuje zgłoszenia do odbycia szkoleń wojskowych

Linki do informacji w sieci z różnych źródeł internetowych na tematy obronności państwa, w tym głównie na temat Obrony Terytorialnej.
wujek
Kontakt:

MON przyjmuje zgłoszenia do odbycia szkoleń wojskowych

Post autor: wujek » 27-02-2015 18:52

http://fakty.interia.pl/polska/news-mon ... st86346486

- Od 1 marca wszyscy mężczyźni, którzy podlegają obowiązkowi służby wojskowej - między 18. a 50. rokiem życia - mogą ochotniczo odnotować się w macierzystej WKU, że chcieliby być poddani ćwiczeniom - mówił RMF FM, w odpowiedzi na pytania słuchaczy, wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak.

Ale zinteresowal mnie ten fragment:

"Możliwe są zarówno szkolenia weekendowe, ale też tygodniowe, wakacyjne, o ile zgłaszający się wyrażą taką wolę"

Ktos cos wie?

wladimir
Kontakt:

Post autor: wladimir » 28-02-2015 18:34

Byłem wczoraj w WKU. Nikt nie potrafił mi powiedzieć czy coś takiego będzie funkcjonować. Odesłano mnie do pewnego kapitana, który dowiedział się o tym ode mnie. Powiedział mi, że on nie odpowiada za to co sobie "góra" wymyśla. Polecił śledzić na bieżąco stronę internetową i jeśli pojawi się informacja o tego typu szkoleniach to wtedy się zgłosić.

starszy_bosman
Kontakt:

Post autor: starszy_bosman » 28-02-2015 22:52

Od 2012 roku sukcesywnie walcze o nadanie przydziału, jak i o udział w szkoleniach żołnierzy rezerwy... WKU to głęboko wali...
(do 2010r. posiadałem nadany przydział, jeździłem na szkolenia.... sprzedaż mieszkania i przymus zmiany WKU).
Tydzień temu znów napisałem pismo, wysłałem załącznik o odbytych szkoleniach, posiadanych kwalifikacjach... i też cisza. Wiadomości od rezerwistów idą chyba do kosza...

bełt
Kontakt:

Post autor: bełt » 01-03-2015 16:18

Wiadomości od rezerwistów idą chyba do kosza...
Proponuję uderzyć bezpośrednio do zwierzchnika sił zbrojnych RP.
Niech wie jak sprawy się mają...

starszy_bosman
Kontakt:

Post autor: starszy_bosman » 03-03-2015 19:35

Wracając do tematu. WKU - właściwe względem zameldowania w województwie X ma wywalone, a WKU (moje stare WKU) w województwie Y, w miescie w którym mieszkam, może by i chciało pomóc (dostałem dziś pismo), ale zameldowany jestem w ....X i lipa.
Choć w Y .... mieszkam nieprzerwanie od 25 lat.
O swoich kwalifikacjach pisac nię będe... ale dziwię się znacznie - więc po co są rezerwiści???

wujek
Kontakt:

Post autor: wujek » 03-03-2015 20:52

Jest tez info na stronie MON:

http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/n ... chotnikow/

"Jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób w wieku 18-50 lat, które nie były w wojsku, a chciałyby odbyć przeszkolenie wojskowe. Dotyczy ona także tych chętnych w wieku 18-60 lat, którzy odbyli służbę wojskową, a teraz mogą zostać przeszkoleni w ramach ćwiczeń rezerwy.

Możliwe będą trzy ścieżki postępowania:
• W przypadku gdy do WKU zgłosi się osoba bez jakiegokolwiek wcześniejszego przeszkolenia w wieku 18-50 lat, będzie mogła zostać zakwalifikowana do odbycia służby przygotowawczej;
• W przypadku gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy z nadanym przydziałem mobilizacyjnym (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia), komenda skieruje go do odbycia szkolenia w ramach szkolenia rezerw w jego macierzystej jednostce;
• W przypadku gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy bez nadanego przydziału mobilizacyjnego (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia) WKU nada mu taki przydział i skieruje do odbycia szkolenia w ramach ćwiczeń rezerwy zgodnie z posiadaną specjalnością wojskową.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania wojskowych komend uzupełnień w celu składania stosownych deklaracji.

To jest Wasz czas – czas ochotnikó
w."

siwy72
Kontakt:

Post autor: siwy72 » 03-03-2015 21:48

wujek pisze:Jest tez info na stronie MON:

http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/n ... chotnikow/

"Jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób w wieku 18-50 lat, które nie były w wojsku, a chciałyby odbyć przeszkolenie wojskowe. Dotyczy ona także tych chętnych w wieku 18-60 lat, którzy odbyli służbę wojskową, a teraz mogą zostać przeszkoleni w ramach ćwiczeń rezerwy.

Możliwe będą trzy ścieżki postępowania:
• W przypadku gdy do WKU zgłosi się osoba bez jakiegokolwiek wcześniejszego przeszkolenia w wieku 18-50 lat, będzie mogła zostać zakwalifikowana do odbycia służby przygotowawczej;
• W przypadku gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy z nadanym przydziałem mobilizacyjnym (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia), komenda skieruje go do odbycia szkolenia w ramach szkolenia rezerw w jego macierzystej jednostce;
• W przypadku gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy bez nadanego przydziału mobilizacyjnego (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia) WKU nada mu taki przydział i skieruje do odbycia szkolenia w ramach ćwiczeń rezerwy zgodnie z posiadaną specjalnością wojskową.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania wojskowych komend uzupełnień w celu składania stosownych deklaracji.

To jest Wasz czas – czas ochotnikó
w."
Śledzę materiały na ten temat w internecie i wygląda na to, że niewiele więcej, prócz deklaracji PT Ministra, nie wiadomo. Musimy czekać. I szkolić się w ON.pl :)

wujek
Kontakt:

Post autor: wujek » 03-03-2015 21:50

Musimy czekać. I szkolić się w ON.pl :)
Idealnie jakby szkolenia w ON.PL byly by uznane przez MON.

lordvader
Kontakt:

Post autor: lordvader » 03-03-2015 21:55

W wypowiedzi Wiceministra MON p. Jankowskiego znajdziecie wiele odpowiedzi na nurtujące Was pytania:

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/8 ... odowy.html

pmz
Kontakt:

Post autor: pmz » 03-03-2015 22:06

Z ciekawoscia przeczytalem wypowiedzi wiceministra i przynajmniej kilka pytan doprecyzowujacych mozna by zadac.

Jedno ze stwierdzen mocno przykuwa uwage, biorac pod uwage wydarzenia.
Obserwujemy konflikt na Ukrainie, a to przecież nie jest wojna rezerwistów.
Fakt nie jest.

ODPOWIEDZ