Kolejne zajęcia 7 Drużyny MzOT

lojer
Kontakt:

Post autor: lojer » 18-02-2016 09:51

W dniach 4-6 marca odbędą się manewry/szkolenie organizowane przy AON.
Szkolenie będzie na poligonie w Wesołej, w tym strzelanie na strzelnicy.
Broń (typu AK) zapewnia LOK, w tym 1 magazynek ammo. Więcej pestek będzie można dokupić na miejscu. Strzelanie będzie w niedziele, sobota jest planowana na bieganie w polu. Można postrzelać z własnej broni i amunicji, jak ktoś ma pozwolenie i ochotę.
Szkolenie w polu będzie prowadzone przez wojskowych/byłych wojskowych.
Noclegi są na AON w Rembertowie. Przejazd na poligon zapewnia wojsko.
Żarcie własne.
Zakwaterowanie od piątku od godz. 18.00. W sobotę można przyjechać, ale trzeba być
w gotowości do wyjazdu przed 10.00. Czyli na miejscu ok. 9.30.
Na miejscu będzie można wypożyczyć broń salutacyjną i ammo (dla chętnych).

W manewrach będą brali udział członkowie m.in. LOKu i grup rekonstrukcji historycznej.
Przewidziana będzie też wizyta oficerów NATO studiujących na AON.

Do niedzieli wieczorem muszę mieć dane chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu, tj. imię i nazwisko, adres, PESEL celem zgłoszenia do komendantury.

michaś
Kontakt:

Post autor: michaś » 18-02-2016 11:01

A czyja to inicjatywa? Czy to jest akcja z grupy " obowiązkowej" czy tylko ciekawostka?

lojer
Kontakt:

Post autor: lojer » 18-02-2016 11:07

Dostałem takie zaproszenie dla chłopaków z mojej GRH. Pomyślałem, że zapytam czy można zabrać na to dodatkowe osoby z ON. I można. To jest impreza robiona już IV rok z rzędu podobno.
Udział nie jest obowiązkowy oczywiście. Jak ktoś chce jechać i się dodatkowo podszkolić, to zapraszam.
Uważam, że każda okazja do szkolenia pod okiem profesjonalistów jest warta uwagi i warto z tego skorzystać. Zwłaszcza, że strzelanie ma być dynamiczne i za darmo.

Edytowany przez lojer o 18-02-2016 - 11:20.

michaś
Kontakt:

Post autor: michaś » 20-02-2016 21:32

Nieźle dziś było i od samego rana sie wyjazd kleił. Wstałem jak nigdy rano o założonej porze , Mama zrobiła herbate w termos , samochód rano odpalił , nie spóźniłem sie jak zwykle , zainstalowałem sobie jeden autograf w podręczniku taktycznym od autora z obietnicą o przydziale do kuchni w razie wielkiego"W" , wziełem ze sobą raczej wszystko. Fajnie że wielki Wojciech i inni chcą poświęcać sie dla takiego przedsięwźęcia i zajmować nami. Czekam na zdjęcia.

michaś
Kontakt:

Post autor: michaś » 21-02-2016 18:18

A w Teresinie co będziemy ćwiczyć?

porze
Kontakt:

Post autor: porze » 21-02-2016 18:30

http://o2.pl/artykul/wyslali-drona-nad- ... 632431745a

Wg ruskich Debalcewe to był "nowy Stalingrad", wg Ukaraińców armia miała związane ręce umowami mińskimi, przez co lekkie oddzialy ochotnicze zostały wystawione na broń ciężką bez wsparcia własnej. Były też teorie spiskowe, że radykalini ochotnicy nie pasowali do koncepcji politycznej, ale najnowsze dane wskazują na celową robotę wrażej agentury w sztabie generalnym.

Tak w ogóle to ruska telewizja raczej nie wysyła dronów nad tereny walk, bo po takim dronie ludzie tydzień z piwnic nie wychodzą tylko nasłuchują wybuchów. Troche to przypomina film "Idź i patrz", w którym napięcie budowało natrętnę brzęcenie samolotu obserwacyjnego "rama". Jest dron, są wybuchy.

Tak czy siak - podobno pod Błoniem można kopac w ziemi - a tu dokładnie widac, jak wyglądają umocnienia ziemne. Dokładnie tak samo jak w mojej jednostce OT lata temu.

michaś
Kontakt:

Post autor: michaś » 21-02-2016 19:57

Pawle nie pomyliłeś działów tematycznych? Tak wogóle to dron jakiś noname żeby było można coś tam z niego filmować chodzi po mnie długo już.

porze
Kontakt:

Post autor: porze » 21-02-2016 20:29

Miszczu. Własny dron, żeby sprawdzic, jak żeśmy sie zamaskowali, to jest wyższa szkoła jady, Niższa szkoła jazdy to efekt maskowania wiadziany z poziomu ziemi, co można sprawdzic bez drona. Ale jak zawsze kombinujesz we właściwą strone.
W podanym przeze mnie przypadku wiele rzeczy jest pozornie oczywistych, ale tak naprawde potrzeba wzrokowców analityków, żeby wykryc np. stanowisko snajpera, ckmu, moździeża itd.
Oczywista przeszkoda - barykada, rów p-czołgowy - wacale nie muszą byc obsadzone wojskiem. Stąd wysokie straty w pojazdach a małe w ludziach. Co więcej - przyciągające wzrok "wykopki" mogą byc czystą dezinformacją. Łopatka saperka to potężne narzędzie OT.

michaś
Kontakt:

Post autor: michaś » 21-02-2016 20:55

To mam dwie łopatki jedna naostrzona będzie dla ciebie.Chodzi mi o takiego drona z którego będzie tylko widać jak fajnie działamy, wiesz że u mnie takich użądzeń nigdy za dużo - muszą być i w 300pln można sie zmieścić.Szkoda że nie mogłeś być na strzelnicy . Ciągłym strzelaliśmy z PM , połowe w powietrze ale co tam od czegoś trzeba zacząć.

chuligan
Kontakt:

Post autor: chuligan » 23-02-2016 07:42

Teresin to gdzieś tutaj: 52°12'10"N 20°22'15"E ?

ODPOWIEDZ