Wybór oporządzenia

ptd
Kontakt:

Post autor: ptd » 17-01-2016 14:27

Żeby nie zakładać nowego tematu chciałem wspomnieć tu o bieliźnie termoaktywnej. Od jesieni używam rzeczy polskiej firmy Stoor. Wykonanie, jakość jak dla mnie są super. Do tego to firma polska co nie powinno być bez znaczenia dla ludzi myślących poważnie o naszym kraju - dobre bo polskie :)

Mam nadzieję że nie przesadziłem :)

michaś
Kontakt:

Post autor: michaś » 17-01-2016 15:06

To fajnie wszystko wygląda , ale potrzeba czasu żeby z budżetu domowego wygospodarować środki na tak kompletne wyposażenie o ile sie uda . Jeśli zacznie sie "coś naprwade dziać" to trzeba założyć że większość będzie "bosa i obdarta" . Moim zdaniem troche za mało partyzantki i związanej z nią zastępczych technik linkowo sznurkowych.

michaś
Kontakt:

Post autor: michaś » 17-01-2016 16:10

http://www.wykop.pl/ramka/1875476/porad ... sie-rozne/

Polecam przeczytać, raczej o tym jak sie zachować ale jest też o szczegółach oporządzenia z innego punktu widzenia.

arushi
Kontakt:

Post autor: arushi » 17-01-2016 20:35

Polecam przeczytać, raczej o tym jak sie zachować ale jest też o szczegółach oporządzenia z innego punktu widzenia.
Bardzo interesujące. I wiele praktycznych porad.

borys
Kontakt:

Post autor: borys » 17-01-2016 21:49

michaś pisze:To fajnie wszystko wygląda , ale potrzeba czasu żeby z budżetu domowego wygospodarować środki na tak kompletne wyposażenie o ile sie uda . Jeśli zacznie sie "coś naprwade dziać" to trzeba założyć że większość będzie "bosa i obdarta" . Moim zdaniem troche za mało partyzantki i związanej z nią zastępczych technik linkowo sznurkowych.
Bo to nie jest partyzantka, tylko Obrona Terytorialna. Zakładasz z góry, że od razu przejdziemy do podziemia, a ja wolałbym nie oddawać przeciwnikowi pola.

meddix
Kontakt:

Post autor: meddix » 18-01-2016 09:01

To fajnie wszystko wygląda , ale potrzeba czasu żeby z budżetu domowego wygospodarować środki na tak kompletne wyposażenie o ile sie uda .
Celem poradnika jest budowa oddziału OT o realnej wartości bojowej. Po to właśnie ludzie zdobywają broń palną (a nie jakieś asg "ważące tyle co prawdziwe") - nie ma broni palnej to nie ma Obrony Terytorialnej. Uzbrojenie i wyposażenie kosztuje, a do momentu kiedy ktoś nie rzuci dofinansowania 300 tysięcy na kompanię ludzi to można zapomnieć o przydziałowym sprzęcie, a musimy się sami finansować jeśli chcemy działać. Nasze działania w tej chwili kosztują. Czy coś się kiedyś zmieni? Może tak, a może nie.
Jeśli zacznie sie "coś naprwade dziać" to trzeba założyć że większość będzie "bosa i obdarta
Czyli nie będą Obroną Terytorialną, bo nie będą w stanie walczyć.

Edytowany przez meddix o 18-01-2016 - 09:04.

meddix
Kontakt:

Post autor: meddix » 18-01-2016 09:02

del - zdublowany post

Edytowany przez meddix o 18-01-2016 - 09:02.

michaś
Kontakt:

Post autor: michaś » 18-01-2016 23:20

nie ma broni palnej to nie ma Obrony Terytorialnej.
Większej bzdury dziś nie czytałem . Chłopie młody nie jestem , broni palnej legalnej nie bede posiadał bo rodzina ma swoje ważniejsze potrzeby. Za to mam niezły sprzęt łączności działający też w warunkach polowych . W tamtym tygodniu słyszałem pogranicze Chin z Syberią . W śród ludzi z OT są specjaliści i fachowcy którzy swoim działaniem mogą wybitnie usprawnić działalność tej organizacji a noszą przy sobie co najwyżej nóż , śrubokręty, narzędzia i przyrządy pomiarowe . Nie umniejszaj ich roli tylko dla tego że nie będą mieli poradnikowego munduru wyposażenia i nie będą w stanie "klasycznie" walczyć.

Edytowany przez michaś o 18-01-2016 - 23:30.

arushi
Kontakt:

Post autor: arushi » 19-01-2016 00:05

michaś pisze:
nie ma broni palnej to nie ma Obrony Terytorialnej.
Większej bzdury dziś nie czytałem . Chłopie młody nie jestem , broni palnej legalnej nie bede posiadał bo rodzina ma swoje ważniejsze potrzeby. Za to mam niezły sprzęt łączności działający też w warunkach polowych . W tamtym tygodniu słyszałem pogranicze Chin z Syberią . W śród ludzi z OT są specjaliści i fachowcy którzy swoim działaniem mogą wybitnie usprawnić działalność tej organizacji a noszą przy sobie co najwyżej nóż , śrubokręty, narzędzia i przyrządy pomiarowe . Nie umniejszaj ich roli tylko dla tego że nie będą mieli poradnikowego munduru wyposażenia i nie będą w stanie "klasycznie" walczyć.Edytowany przez michaś o 18-01-2016 - 23:30.
Brawo Michaś i OTo chodzi . W razie W broń się znajdzie ale umiejętności???? Te trzeba nabyć.

borys
Kontakt:

Post autor: borys » 19-01-2016 00:38

Oczywiście zgadzam się, ale niestety dzisiejsze pole walki jest tak mocno nasycone środkami przeżutu, że pojęcie bezpiecznego zaplecza jest złudne. I właśnie z tego powodu broń palną i inne środki obrony/ochrony powinien posiadać każdy żołnierz, także ten wożący żarcie dla stanowiska sztabu. Bo jak nie dowiezie żarcia ze względu na dwóch agentów którzy wyciągnęli go z szoferki i zastrzeli w lesie, to sztab zamiast pracować będzie myślał o swoim brzuchu.

I druga kwestia. Całe zaplecze pracuje na tych ludzi z bronią palną, czyli finalnym zawodnikiem na którego wszyscy gramy to gość z kbk w polu. To jest drugi powód dlaczego bez broni palnej nie będzie OT.

I nie, w razie W broń się nie znajdzie (a nwet jak się znajdzie, to skąd chcesz wziąć kilka tys amunicji na pierwszy tydzień walki?), ktoś Wam ją wyda, albo nie wyda. Ja wolałbym liczyć na siebie i swoich ludzi, a nie na widzimisię urzędnika podbijającego kwit.

ODPOWIEDZ