styczeń 2016

b0b
Kontakt:

styczeń 2016

Post autor: b0b » 02-01-2016 15:48

Zapraszamy wszystkich chętnych z województwa podlaskiego do przyłączenia się do nas i wzięcia udziału w kolejnych zajęciach. Spotykamy się w styczniu we dwie niedziele 10 i 17.01.2016r. w Białymstoku o godzinie 10:00 na parkingu przy PG 12 ul. Pietrasze 29. Zakończenie planujemy w okolicach godziny 15.

Lista sprzętu:

mundur w maskowaniu leśnym,
buty za kostkę (najlepiej wojskowe),
czapka i rękawiczki,
woda (co najmniej 1,5 litra) i możliwość jej przenoszenia (camelbag, plecak),
coś do jedzenia (kanapka, batoniki, czekolada itp., świetnie sprawdza się chałwa - daje się gryźć nawet przy ujemnych temperaturach),
notatnik i coś do pisania.

Opcjonalnie:

kompas z możliwością wyznaczania azymutu,
nakolanniki,
atrapa broni długiej.

w te chłodne dni polecam system ubierania się na cebulkę. z doświadczenia wiem, że raz jest bardzo gorąco, a raz potrafi być dokuczliwie zimno. warto mieć możliwość szybkiej modyfikacji. kilka warstw świetnie się sprawdza. dotyczy to również rękawiczek. zazwyczaj mam dwie pary, cieńsze i grube. dobieram tak rozmiary, by wchodziły jedne w drugie.

Szkolenie jest w początkowej fazie i osoby, które nie mają nic wspólnego z wojskiem powinny sobie spokojnie poradzić. Na pewno będziemy wracali do zagadnień z poprzednich spotkań.
Pozdrawiam.
Bob

noro
Kontakt:

Post autor: noro » 02-01-2016 18:06

Zapraszamy, rośniemy w siłę

b0b
Kontakt:

Post autor: b0b » 14-01-2016 15:39

czołem.

przypominam o naszym kolejnym szkoleniu w niedzielę 17.01.2016r.

tym razem podejmiemy działania na poziomie drużyny.

zaczniemy od przeczesania terenu dwoma sekcjami metodą węża.

następnie omówimy manewr oskrzydlenia, zrobimy rehearsal i przećwiczymy parę razy w terenie.

najważniejszym punktem programu będzie pełna akcja zdobycia bunkra:

planowanie na podstawie danych zwiadu, mapy, zdjęć,

wykonanie mapy plastycznej,

pełny rehearsal - dojście w rejon działania, psia łapa, założenie orp, rozpoznanie terenu wokół orp metodą węża, wyjście na zwiad, założenie oka, dojście całej drużyny w bezpośredni rejon działania, ubezpieczenie akcji, atak grupy szturmowej, przeszukanie bunkra, zniszczenie uzbrojenia przeciwnika, ewakuacja poprzez oko i orp, powrót do bazy.

na deser przeprowadzimy całą akcję w terenie.

mam nadzieję, że przygotowany materiał spodoba się Wam i ciekawie spędzimy tę niedzielę.

miejsce i godzina jak zwykle: białystok, 10:00, parking przy PG12 ul. pietrasze 29. do 15:00 powinniśmy skończyć.

pozdrawiam.

Bob

ODPOWIEDZ