Obrona Narodowa na terenie Wielkopolski

emeraldio
Kontakt:

Post autor: emeraldio » 26-09-2014 08:44

Cześć,
Dziś się dostałem na tą stronkę, projekt bardo fajny. Coś się dzieje w WLKP? Jest Może u nas ktoś, kto mógłby mi pomóc w to wejść?

tomciaz
Kontakt:

Post autor: tomciaz » 27-09-2014 18:16

Witam, podobnie jak przedmówca dziś wylądowałem na tym forum :). Pochodzę z Gorzowa Wlkp., ale obecnie mieszkam i pracuję w Poznaniu. Chciałbym włączyć się w działalność struktur Plutonu :). Interesuję się przede wszystkim militariami, taktyką działań w terenie zielonym, historią wojskowości, survivalem. W dzień próby (który mam nadzieję, że nie nadejdzie) chciałbym nie musieć stanowić mięcha armatniego, ale wnieść swoimi umiejętnościami określoną wartość dodaną na rzecz obrony Ojczyzny :).

emeraldio
Kontakt:

Post autor: emeraldio » 14-10-2014 13:10

Jak tam? Żyje ktoś tutaj?

Pisałem do pluta, ale zero odzewu, wie ktoś coś jak to ogarnąć w Poznaniu?

burki
Kontakt:

Post autor: burki » 16-10-2014 13:08

Cześć!

Też się zastanawiałem jak ugryź temat. Zrobiłem częściowo rozeznanie, z którego dowiedziałem, że jest tworzona SGO Poznań,
http://www.ebezpieczni.pl/specjalna-gru ... -poznaniu/
Jako członkowie Obrony Narodowej, mogliby „klepnąć” kandydatury potencjalnych członków do ON na członków zwyczajnych co jest wymogiem formalnym przewidzianym w statucie. Szkopuł w tym, że zajmują się inną działką i dopiero się formują, a w każdym razie tak wnioskuję. Reasumując nie ma w Poznaniu nikogo z ON, są tylko chętni. Plan jaki mogę zaproponować to, skrzyknąć się poprzez forum, wszystkich chętnych na spotkanie. Stworzyć nieformalną grupę „obserwacyjną”, która będzie musiała pojechać do miasta, w którym znajdują się członkowie ON. Tylko od członka ON możemy dostać „klepnięcie” do ON. Jak będziemy należeć do ON to będziemy dalej działać. Wychodzi mi, że jest nas dwóch?

nakano4
Kontakt:

Post autor: nakano4 » 16-10-2014 19:12

Panowie emeraldio i tomciaz macie info na pw.

lotnik
Kontakt:

Post autor: lotnik » 21-10-2014 14:38

Witam,
Dopiero co zarejestrowałem się i zauważyłem ten post. Widzę że skończył sie w czerwcu więc i moje pytanie czy coś się ruszyło w sprawie struktury w Wlkp ?

burki
Kontakt:

Post autor: burki » 22-10-2014 14:14

Na dzień dzisiejszy są potrzebni ojcowie założyciele. I to jeszcze jacy. Nastawieni na ducha przygody z jajami z stali i hartem ducha.
Do końca nie wiadomo czy projekt AK czy tez reforma NSR wypali. Choć rozmowy w tej sprawie trwają. I w tej sprawie trzeba zagłosować postawą im więcej chętnych tym MON ma mniej do odrzucenia, a więcej do zaakceptowania. Więc na razie ON jest strukturą paramilitarną, a co będzie w przyszłości???

nakano4
Kontakt:

Post autor: nakano4 » 22-10-2014 19:42

I w tej sprawie trzeba zagłosować postawą im więcej chętnych tym MON ma mniej do odrzucenia, a więcej do zaakceptowania.
Bez obrazy Panocku, ino moja rodzina z gór pochodzi i nas godają : im więcej baranów tym więcej wełny, ale dutki nawzdy u bacy... . A tak na poważnie. Bardziej stawiał bym na jakość i szkolenie a nie na masę. Pyta Pan o przyszłość ON ? Tylko kogo ?

burki
Kontakt:

Post autor: burki » 23-10-2014 12:03

Moja, zacytowana przez Ciebie wypowiedź zostawia duże pole do interpretacji. Oczywistością jest, że gdyby był żołd w kwocie tysiąca za każdy miesiąc służby to byłby masowy napływ rekrutów, ale jakby było do zrobienia tysiąc pompek miesięcznie to z rekrutów pozostała by tylko jakościowa śmietanka. Ano, tu się zgadzamy.
Kogo pytam o przyszłość? Rzuciłem te pytanie w eter z nadzieją, że dotrą do obecnego ministra obrony narodowej jak i przyszłego. Pytanie odnosi się również do mojego działania w ON. Na razie to mam bariery i kombinuje jak koń pod górkę.

lotnik
Kontakt:

Post autor: lotnik » 23-10-2014 17:16

Ok. Rozmawiamy narazie o przyszłości. Fakt ON jest organizacja paramilitarną, ale kiedy dojdzie do utworzenia dajmy na to AK i przebije sie przez wszystkie polityczno-biurowe sprawy w Wlkp nie będzie takiej struktury. Dlatego trzeba by było stworzyć chociaż zalążek. Teraz pytanie czy jesteśmy i czy mam dostatecznej motywacji by coś utworzyć i nie chodzi mi o struktury na chwile.

ODPOWIEDZ