Wynagrodzenie OT, a świadczenia rodzinne

ginek64
Kontakt:

Wynagrodzenie OT, a świadczenia rodzinne

Post autor: ginek64 » 15-01-2019 13:28

Witam wszystkich,

Panowie mam pytanie czy otrzymywane wynagrodzenie z OT wpływa na podniesienie dochodu, a jednocześnie utratę świadczeń rodzinnych np 500+? Z WKU otrzymałem informację, że wynagrodzenie z OT jest nieopodatkowane, nie wykazujemy tego w PIT, a co za tym idzie nie podnosi dochodu. Dzwoniłem też do MOPS i pani kierownik powiedziała, że jak najbardziej Urząd trzeba powiadomić o fakcie wynagrodzenia z OT i świadczenia będą odebrane. Mam dylemat gdyż nie ukrywam, że idąc do OT kieruje mną również aspekt finansowy, a z drugiej strony jak mają mi świadczenie na dziecko zabrać to wolę ten czas spędzić z dziećmi. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na taki problem.[addsig]

crusader83
Kontakt:

Post autor: crusader83 » 04-02-2019 17:25

Bo to jest problem nierozwiązywalny, jak in vitro. Zgłosisz to Ci wezmą rodzinne nie zgłosisz to co najwyżej będziesz miał to na sumieniu ,o ile takie pierdoły Cię przerażają. Wynagrodzenie z WOT nie wlicza się do dochodu. Innymi słowy, osoby pobierające inne zasiłki, np. z programu 500+, czy tak ja Ty nie stracą ich z powodu przekroczenia limitu dochodów:) Takie prawo panie kolego...Powodzenia

mateuzere
Kontakt:

Post autor: mateuzere » 14-02-2019 11:58

Panowie mam pytanko, czy mimo że odeszlem 3 dni przed przysiegą z powodów rodzinnych dostanę wypłatę za dni które byłem?

ODPOWIEDZ