Stowarzyszenie S.P.O.N.

nakano4
Kontakt:

Post autor: nakano4 » 17-06-2014 18:50

To też można nazwać skutkiem akcji... Tia, jak to szło : sukces ma wielu ojców ? Dobrze, że matka jest zawsze tylko jedna.

http://zs-strzelec.mil.pl/kg/inne/strzelec-a-obrona-terytorialna/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » 17-06-2014 19:57

nakano4 pisze:To też można nazwać skutkiem akcji...
Uważam, że nie. Artykuł, który linkujesz pochodzi z końca roku 2009. A Kampania Społeczna Odbudujmy Armię Krajową rozpoczęła się 3 maja 2014 r. Także to są dwie różne sprawy.

Ale z tej samej strony jest ciekawy inny link z 15 listopada 2010 roku: http://zs-strzelec.mil.pl/kg/inne/zalozenie-stowarzyszenie-przyjaciol-obrony-narodowej/#more-616

A tam cytat:
Powołanie do życia stowarzyszenia S.P.O.N. (w trakcie rejestracji) jest wynikiem opracowanych wniosków po zakończonym Programie Pilotażowym "Strzeleckich Plutonów Obrony Narodowej".
Ciekawe czy stowarzyszenie S.P.O.N w końcu zostało zarejestrowane czy nadal jest "w trakcie rejestracji". No a najbardziej ciekaw jestem "opracowanych wniosków po zakończonym Programie Pilotażowym "Strzeleckich Plutonów Obrony Narodowej". Czekam na nie już prawie 4 lata, więc już mi nie robi różnicy czy poczekam jeszcze 4 miesiące czy kolejne 4 lata.

Ale chyba niechcący poruszyłem zupełnie inny temat, a i dlatego zaraz go wydzielę z tego wątku.

nakano4
Kontakt:

Post autor: nakano4 » 17-06-2014 20:10

http://www.portalstrzelecki.info/index.php?module=News&func=display&sid=4959

To na świeżo. "Skutki akcji "Odbudujmy Armię Krajową" został tu przeze mnie potraktowany jako skrót myślowy. Przepraszam, ponieważ bardziej chodzi mi o idee odbudowy Obrony Terytorialnej i to, że nagle na ten pomysł wpadło wcześniej i/lub obecnie wielu ludzi.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » 18-06-2014 01:01

Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl nie ma monopolu na promowanie idei odbudowy Obrony Terytorialnej. A że robi to najskuteczniej, najefektywniej i najbardziej zauważalnie to inna sprawa. Pewnie wynika to głównie z zamieniania słów w czyny, czego gdzie indziej brakuje.

Link, który w poprzednim wpisie wrzuciłeś być może oznacza, że po przeszło 3,5 roku w końcu coś rusza ze SPONem. Jednym wystarcza kilka tygodni przygotowań, a inni potrzebują wielu lat. Taka kolej rzeczy. Czas pokaże co z tego wyjdzie.

No a to, że inni mają swoje pomysły i wolą je realizować zamiast włączać się w coś co jest dla wszystkich i już działa to chwała im za to. Choć osobiście uważam, że więcej może jeden zjednoczony organizm aniżeli każdy osobno to inna sprawa. I sądziłem, że w niezwykle podzielonym środowisku proobronnym będziemy potrafili się zjednoczyć i wyjść ponad podziały pod jednym szyldem - kampanii społecznej Odbudujmy Armię Krajową. Okazuje się, że wychodzi jak zwykle. Ale tak to jest jak się aspiruje do bycia "tym jedynym". Tego nikt nie zmieni, bo to takie nasze polskie piekiełko.

marek
Kontakt:

Post autor: marek » 18-06-2014 08:09

ja wiem jakie były wnioski
JS prowadząca program pilotażowy już nie istnieje...
więc głosić można wszystko ;-)

recon
Kontakt:

Post autor: recon » 18-06-2014 08:17

Abstrachując od właściwości bądź niewłaściwości tych działań nasuwa się jeszcze jeden wniosek, a właściwie odpowiedź na pytanie dlaczego władze oraz armia ignorują nasze (i innych) starania podjęcia tematu w sferze ogólnopolskiej. Skoro nie ma jedności we wspólnym celu, to trudno sprzyjać którejś ze stron, bo to rodzi zawsze niezadowolenie (w różnej formie) "tych innych".

lordvader
Kontakt:

Post autor: lordvader » 18-06-2014 09:18

Odnosząc się do wypowiedzi poprzedników- dwie sprawy:
1. Po latach działalności w org. proobronnych (od października 1992 z kilkuletnia przerwą) jakoś nie liczył był na jedność którą władze organizacji same zainicjują. Dlatego pojawił się pomysł 'Krajowego Systemu Armii Krajowej" - określenie wymogów i zasad względem oddziałów/pododdziałów/jednostek poszczególnych organizacji których spełnienie pozwoli MON-owi na współpracę w ramach zasad prawnych. Tak to działa np.w Szwecji -gdzie jest 19 organizacji działających z Gwardią Krajową (Hemvarnet) na określonych zasadach. Na zasadzie domina jedna z tych 19 organizacji "Försvarsutbildarna" skupia 13 organizacji krajowych o różnych specjalizacjach, 26 organizacji regionalnych, 172 organizacje lokalne, 41 organizacji młodzieżowych - http://www.obronanarodowa.pl/artykuly/d ... szkolenia/

Można? Można...

2. Co do SPON-u mam identyczne zdanie jak Grzegorz- Admin. Jak chcą wyważać otwarte drzwi niech wyważają - ale prościej byłoby np. uzyskać info o LPOT-ach - które co chce podkreślić -są programem szkoleniowym - a nie np. konkurencją dla Jednostek Strzeleckich. Najlepszym przykładem współdziałania różnych organizacji w ramach LPOT-u jest SJS lub Legia Akademicka KUL czy też JS 2018 Sandomierz.

lusterko87
Kontakt:

Post autor: lusterko87 » 15-09-2014 19:25

Według mnie LPOT w Jednostce Strzeleckiej to rozwój, wprowadzenie czegoś nowego ciekawszego, szansa na dostęp do ciekawych szkoleń. Przy mojej JS2033 również działa drużyna LPOT i nic ze sobą nie koliduje. Ale i są jednostki JS które "małpują" szkolenie a na forach oficjalnych hejtują poczynania JS-ów w kierunku ON.pl, wyznaczają się na mapie odbudujmyAK.pl ale po głębszej lekturze okazuje się że są orędownikami SPON...

troll
Kontakt:

Post autor: troll » 26-09-2014 08:29

Dzień Dobry
Panowie , nic nie stoi na przeszkodzie , aby Nasze siły połączyć .
Poza tym , proszę o więcej optymizmu , powinniśmy się cieszyć , że powstają takie inicjatywy , a już mądrość członków Zarządu Obrony Narodowej powinna sprawić , aby to środowisko konsolidować .

Pozdrawiam
sekcyjny ZS OSW Artur Lipka
Jednostka Strzelecka 2063 Świdnik

ODPOWIEDZ