Stowarzyszenie S.P.O.N.

dak612bko
Kontakt:

Post autor: dak612bko » 26-09-2014 19:15

Moje zdanie (świeżaka na forum) na ten temat jest takie,że wszyscy zainteresowani powinni się spotkać i pod egidą Armii stworzyć jakiś kręgosłup.
Ale najpierw właśnie z propozycją i tematami powinno wyjść MON.
I nie jakiś wydział do współpracy z organizacjami, który robi to co robi - ale akcyjnie.
Czas może najwyższy skończyć z zabawą ,że coś się robi w tej sprawie - bo jakby przyszło co do czego to będzie jak już było w czasie wojny ; jedni nie wiedzieli o drugich i wzajemnie sobie przeszkadzano, zwalczano.
Jest też problem ew. penetracji - jakby co się zaczęło dziać, bo wszystko w jednym miejscu to też zagrożenie przejęcia danych i czystka... oby NIE.
Jeśli chodzi o SPON- lepsza nazwa po dodaniu do skrótu literki "Z" ... i wyjdzie SZPON .
A co ma określać "Z"- już gdzieś to pisałem...
Wiem, wiem, że to kosmetyka - ale lepiej wygląda .

Nie uważam ,że mam patent na mądrość więc można pogadać , ale bez choćby poprawnego zainteresowania z MONu niewiele wyjdzie z tego pomysłu ; bo choć na niezbędne wydatki musi być kasa.
Nie każdy ma pełną skarbonkę - do rozbicia - na ten cel.

koleś
Kontakt:

Post autor: koleś » 26-09-2014 21:57

Oglądanie się na władzę nie ma najmniejszego sensu od lat 20 słyszę o pomysłach Obrony Terytorialnej i nic z tego nie wynika. Politycy debatują a wróg stoi już u bram. Super sprawa z tym stowarzyszeniem "ObronaNarodowa" nie czekając na nic organizują się, szkolą. Tworzą strukturę która na wypadek jakiejś klęski będzie gotowa i z ogromną siłą przeciwstawi się każdemu zagrożeniu. Nie jestem członkiem stowarzyszenia, ale popieram inicjatywę odbudowy AK. Należę do grupy pro obronnej i wraz z przyjaciółmi będziemy wspierać jej budowę. Zainteresowanych zapraszm na nasz blog. http://ci-ta-ge.blogspot.com/2011/06/citage.html

jaksa
Kontakt:

Post autor: jaksa » 27-09-2014 08:45

SPON to tak naprawde formuła na ściślejsze powiązanie jednostki strzeleckiej z samorządem, porozumienie z władzami samorzadowymi o włączeniu części jednostki strzeleckiej do systemu zarzadzania kryzysowego. To jedna "z nóg" OT. Drugą nogą jest szkolenie militarne, które SPON może realizować we współpracy ze Stowarzyszeniem ON.W Świdniku burmistrz jest członkiem tego stowarzyszenia. SPON będzie jednocześnie grupą OT.Ta grupa jest obecnie częścią lubelskiego plutonu OT/współpraca z Legią Akademicką i Stowarzyszeniem ON. Wszystko można łączyć, kiedy celem jest dobro Polski.

dak612bko
Kontakt:

Post autor: dak612bko » 27-09-2014 08:58

W tym temacie oglądania się na władzę niby masz rację, ale to właśnie władza powinna to uruchomić.
Bo kto ma kasę na takie rzeczy ?
Przecież właśnie MON.
Bez kasy i zaplecza jest to bardziej społecznikostwo , wolontariat - i faktycznie żal ,że w MONie tego nie zauważają.
Znam sprawę trochę ; kiedyś byłem na takim spotkaniu ; pogadaliśmy, powiedzilliśmy co boli i NIC z tego nie poszło dalej.
No może jakieś zrobili sprawozdanie,że impreza się odbyła...

A powinno być tak;
I. Zebranie środowisk w rejonie działania np. poszczególnych WKU, WSZW - ze wszystkich organizacji Strzelca,ON,Harcerze - spisanie propozycji i oczekiwań , planów tychże na wypadek zagrożenia.
Myślę, że na razie z tej strony, bo nie bardzo wierzę,że MON ma już jakiś plan zagospodarowania ludzi w ten sposób.
II. Stworzenie Jakiejś struktury PONAD WSZYSTKO , planów alarmowych , systemów współdziałania i powiadamiania.
III. Zaplanowanie budżetu na ten cel , zasad rozliczeń itp.
IV. Przystąpienie do szkoleń , ćwiczeń już w polu... itd.
oraz ciągłe modernizowanie tematu - wg. możliwości ludzi, kasy , itp.
I jeszcze jedno :
publiczna dyskusja - jak najbardziej TAK.
Ale zabezpieczenie szczegółów - niezbędne i konieczne - co najmniej jako mat.wewnętrzny, poufny - bo jak przyszłoby co do czego to nas wyjmą jak pisklęta z gniazda.
NIE TYLKO MY JESTEŚMY NA TYM FORUM - obcy też to zapewne czyta i analizuje!

dak612bko
Kontakt:

Post autor: dak612bko » 27-09-2014 09:02

I nie neguję tego co każdy robi z osobna .
Ale powiedzcie tak szczerze; brakuje współdziałania i przydałoby sie mieć cos wspólnego...!
Ale zobaczcie choć ile jest organizacji STRZELEC ,Harcerstwa, i innych?
Widział ktoś kiedyś to wszystko w kupie ,ze działa razem?
A sama OC - jaka teraz jest to już chyba historia...

lusterko87
Kontakt:

Post autor: lusterko87 » 28-09-2014 17:30

MON jak czytając artykuły o Świdniku to bardzo ostrożnie - można by rzec że sceptycznie podchodzi to takich działań. A z drugiej strony MON może się boi o to że w razie "W" młodzi faceci zamiast iść na front wybiorą partyzantkę?

ODPOWIEDZ