Federacja Organizacji Proobronnych

lordvader
Kontakt:

Post autor: lordvader » 22-03-2015 20:59

Nakano -strzał w 10.

alien
Kontakt:

Post autor: alien » 22-03-2015 21:05

Znowu odeślę do tego:
http://www.obronanarodowa.pl/artykuly/display/foersvarsutbildarna-szwedzka-federacja-na-rzecz-ochotniczej-edukacji-obronnej-i-szkolenia/

Czy jest to FEDERACJA?
Czy ma PREZESA?
Czy spina ORGANIZACJE OBRONNE?

Wg mnie brak rozwiązanie systemowego jest m.in. przez to, że w MON zauważono, że organizacji proobronnych jest od... I wzajemnie ze sobą konkurują. Więc jak tworzyć rozwiązanie systemowe, które zadowoli wszystkich? Lub raczej ile takich rozwiązań systemowych - oddzielnie dla każdego Strzelca?

Najpierw trzeba położyć wspólne fundamenty, które do tej pory nie zostały wypracowane przez organizacje, by można było budować dalej. Zrobiono coś, czego żaden Strzelec nie zrobił - stworzono wspólną platformę unifikującą, gdzie są wszyscy (mogą być). Przecież pewnym rzeczom, szkoleniom trzeba nadać standardy, a nie bawić się w setki odrębnych regulacji każdej z organizacji. Dopiero na tej wspólnej postawie można budować coś dalej.

wujek
Kontakt:

Post autor: wujek » 22-03-2015 21:06

lordvader pisze:Nakano -strzał w 10.
Tylko czy nie lepiej byc w grupie ktora tworzy koncepcje, nawet jesli sie nie zgadza ze stanem poczatkowym?

Czy np. tworzony mozolnie system szkolen ON.PL nie upadnie w nowej rzeczywistosci?

Czy tez jakies inne stowarzysznia odmowily z tego powodu? Odalo sie zbudowac jakas koalicje?

Chyba iz to "taktyczna" odmowa uczestnictwa aby wiecej ugrac w trwajacych negocjacjach (np zapis o pilotazowym projekcie OT opartym na jednym z LPOT)?

Edytowany przez wujek o 22-03-2015 - 21:10.

vendetta
Kontakt:

Post autor: vendetta » 22-03-2015 21:20

Panowie, Panowie - ale proponuję zadać sobie podstawowe pytanie. Dlaczego MON nie zaproponował jakiegokolwiek rozwiązania systemowego - państwowego?

Według mnie od samego początku nie chciano rozwiązania na poziomie państwowym. W jakiś świetle by to stawiało "speców" opłacanych z budżetu, kiedy to taką samą robotę a nawet lepszą wykonują pracujący cywile po godzinach? Federacja ma sprawić wrażenie że coś się robi, pokazać że rząd interesuje się zaangażowaniem organizacji pro-obronnych, ewentualnie ma ratować skompromitowany pomysł NSR (te 2,5 tys żołnierzy). W takim tempie, od federacji do utworzenia sił o jakiejkolwiek wartości bojowej mnie min 10 lat. Popieram decyzję ON.pl

nakano4
Kontakt:

Post autor: nakano4 » 22-03-2015 21:23

A ja zapytam tak Panie Grzegorzu. Jestem w Związku Strzeleckim "Strzelec" w JS 4401 Sapersko - Inżynieryjnej. Chcemy wziąć udział w OBROŃCY 2015. Będzie taka możliwość ? Innymi słowy, czy szkolenia ON PL. nadal będą platformą jednoczącą organizacje proobronne ?

vendetta
Kontakt:

Post autor: vendetta » 22-03-2015 21:25

Tylko czy nie lepiej byc w grupie ktora tworzy koncepcje, nawet jesli sie nie zgadza ze stanem poczatkowym?
Po pierwsze trzeba zadać sobie pytanie czy jest sens przekonywać do swojej racji (słusznej) skoro i tak trafi się na mur/beton? Jak długo będzie "naprawiany/reorganizowany" NSR zanim w końcu ktoś się przyzna że to niewypał? Wydaje mi się że przekonanie o własnej nieomylności niektórych decydentów uniemożliwi jakąkolwiek twórczą współpracę. Kosztem państwa dodam.

alien
Kontakt:

Post autor: alien » 22-03-2015 21:27

http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/15466?t=Powstala-Federacja-Organizacji-Proobronnych

Inne organizacje obaw nie ujawniają, wręcz huraoptymizm w kwestii OT.
"W przyszłości na bazie Federacji powstanie sieć pododdziałów ochotników, która stworzy zręby struktur podobnych do wojskowej obrony terytorialnej. – Pluton w każdej gminie, kompania w powiecie i będziemy nie do ruszenia, jak Szwajcaria – apelował komendant Waszczuk."

Ale wówczas to inne organizacje - nie ON.pl będą osią budowania OT.

A jakie rozwiązanie systemowe na tym etapie byłoby satysfakcjonujące? Tak dla przykładu...

vendetta
Kontakt:

Post autor: vendetta » 22-03-2015 21:37

"W przyszłości na bazie Federacji powstanie sieć pododdziałów ochotników, która stworzy zręby struktur podobnych do wojskowej obrony terytorialnej. – Pluton w każdej gminie, kompania w powiecie i będziemy nie do ruszenia, jak Szwajcaria – apelował komendant Waszczuk."
Myślę że najważniejszą częścią tej wypowiedzi jest fragment: "w przyszłości..."

lordvader
Kontakt:

Post autor: lordvader » 22-03-2015 21:39

nakano4 pisze:A ja zapytam tak Panie Grzegorzu. Jestem w Związku Strzeleckim "Strzelec" w JS 4401 Sapersko - Inżynieryjnej. Chcemy wziąć udział w OBROŃCY 2015. Będzie taka możliwość ? Innymi słowy, czy szkolenia ON PL. nadal będą platformą jednoczącą organizacje proobronne ?
Oczywiście że tak - my dalej działamy jak działaliśmy.

Odnosząc się do wpisu Aliena - nasza prezentacja i pomysł został przedstawiony i jeszcze raz go pokażemy na portalu.

A jeśli ZS "Strzelec" OSW wprowadzi rozwiązania o których mówi to my podpiszemy się rekami i nogami - tu nie ma rywalizacji - nie jest istotne kto będzie osią - najważniejsze aby zbudowano OT.

piorun
Kontakt:

Post autor: piorun » 22-03-2015 22:09

my dalej działamy jak działaliśmy.
i to jest teraz najważniejsze

ODPOWIEDZ