Masowa migracja jako strategia wojenna

Linki do informacji w sieci z różnych źródeł internetowych na tematy obronności państwa, w tym głównie na temat Obrony Terytorialnej.
abrat2
Posty: 34
Rejestracja: 05-05-2014 21:27
Kontakt:

Post autor: abrat2 » 08-09-2015 14:51

Z całym szacunkiem dla kolegi, szczególnie jeśli chodzi o poszanowanie innych cywilizacji i kultur, należy szanować przeciwników i należy jak najlepiej ich poznać. Dyskusję na ten temat można prowadzić, jedynie w oparciu o wiedze na poziomie akademickim, a nie podstawowym czy średnim (nawet klas o profilu historycznym). Przytaczając opracowania historyków, należy dodatkowo brać pod uwagę z jakich szkół historycznych pochodzą, jakie wpływy odzwierciedlają i utrwalają.
Proszę poczytać np. H Pirenne (to ze starszych prac), J J O’Neill (z nowszych). Runcimana i wiele innych pozycji czytałem.

Ale zdaje się, że zrobiliśmy bardzo mocny offtop - przeprosiny dla niezainteresowanych!

takeo
Posty: 60
Rejestracja: 05-11-2014 14:19
Kontakt:

Post autor: takeo » 08-09-2015 15:00

Ogólnie zgoda, tylko jedno pytanie - przeciwnikiem jest islam czy terroryści? Jak dla mnie cała ta dyskusja się do tego sprowadza. Przeciwnikiem jest dla mnie terrorysta, w tym terrorysta motywowany religijnie (jakakolwiek by to religia była). Natomiast nie są dla mnie wrogami "islamiści" w całości.

relu
Posty: 6
Rejestracja: 31-08-2015 13:06
Kontakt:

Post autor: relu » 08-09-2015 15:24

hahahha zwracam wam uwage do historii roznej nawet, dzis europa jest atakowana z roznej pozycji jedna z nich to wlasnei wprowadzanie islamistow do europy tylko by oslabic te rejony z historii i kultury co jest bardzo niebezpieczne 80% imigrantow to mezczyzni w sile wieku ,o czym to swiadczy? o glupocie wpuszczania ich, nie po to broni sie swoje ziemie kulture wlasna historie by ja wypaczac wlasnie wpuszczajac ten syf do europy a przynajmniej do polski , przydalo by sie troche szkoly oczytania historii polski prawdziwej i europy bo czytajac was to zaraz powiecie ze polska ma 1000lat

nie kazdy muzułmanin to terrorysta
ale kazdy terrorysta to muzułmaninEdytowany przez relu o 08-09-2015 - 15:26.

pmz
Posty: 123
Rejestracja: 22-02-2013 10:45
Kontakt:

Post autor: pmz » 08-09-2015 19:40

Wracajac do meritum zagadnienia troche konkretnych liczb i innych ciekawostek.
Zaledwie okolo 20% emigrantow docierajacych do Niemiec jest z Syrii. Ponad 40% jest z Balkanow.
Wczoraj Niemcy dodali Kosowo, Czarnogore i Albanie do krajow tak zwanych "bezpiecznych" co wedlug prawa znacznie ulatwi ich deportacje do kraju pochodzenia.

W tak zwanym miedzyczasie, w ramach praktycznej demonstracji solidarnosci europejskiej Niemcy, Francja, Austria, Holandia i UK klepnely z Rosja we Wladywostoku umowe o budowie NordStream II plus kilka innych umow.
Dzieki temu Niemcy coraz bardziej beda podkopywac pozycje Ukrainy jako gazowego hubu dla Europy.

Jeden z wczesniejszych wpisow slusznie zaakcentowal kwestie "licza sie kasa i wplywy".

Gazrurka jest realna i ma wplyw na bezpieczenstwo Polski o wiele wiekszy, niz rozgrzewajacy emocje temat emigrantow, ktorych na chwile obecna i tak nie bedzie jak zatrzymac na dluzej w Polsce, bo oni chca do Niemiec na zasilki/do pracy (niepotrzebne skreslic), a nie do Polski. Dopoki jest Schengen nie ma mozliwosci ich na sile w Polsce, ani innym kraju Europy Srodkowej (o czym przeonaly sie Wegry) zatrzymac.

Calkiem na marginesie Polska w 2014 roku przyjela circa 240 tys. Ukraincow i temat w obecnej goraczce zupelnie sie nie pojawia. Teraz powinna byla oglosic, ze przyjmie kazda ilosc Tatarow z Krymu, jak najbardziej muzulmanow. PR'owo byla by to zagrywka rownie blyskotliwa, co niemiecka.Edytowany przez pmz o 08-09-2015 - 18:41.

takeo
Posty: 60
Rejestracja: 05-11-2014 14:19
Kontakt:

Post autor: takeo » 08-09-2015 21:10

relu pisze:nie kazdy muzułmanin to terrorysta
ale kazdy terrorysta to muzułmanin Edytowany przez relu o 08-09-2015 - 15:26.
IRA była wręcz pełna muzułmanów. [ironia]

takeo
Posty: 60
Rejestracja: 05-11-2014 14:19
Kontakt:

Post autor: takeo » 08-09-2015 21:24

pmz pisze:Wracajac do meritum zagadnienia troche konkretnych liczb i innych ciekawostek.
Zaledwie okolo 20% emigrantow docierajacych do Niemiec jest z Syrii. Ponad 40% jest z Balkanow.
Wczoraj Niemcy dodali Kosowo, Czarnogore i Albanie do krajow tak zwanych "bezpiecznych" co wedlug prawa znacznie ulatwi ich deportacje do kraju pochodzenia. (...)

Calkiem na marginesie Polska w 2014 roku przyjela circa 240 tys. Ukraincow i temat w obecnej goraczce zupelnie sie nie pojawia. Teraz powinna byla oglosic, ze przyjmie kazda ilosc Tatarow z Krymu, jak najbardziej muzulmanow. PR'owo byla by to zagrywka rownie blyskotliwa, co niemiecka.
I to jest jakiś konkret, bo na razie to słychać głównie emocje, rodzące dalsze emocje, a rzetelnych danych to prawie w ogóle nie ma - i ciężko z tego jakieś wnioski wyciągnąć. Pomysł z Tatarami jest naprawdę dobry.

porze
Posty: 396
Rejestracja: 29-12-2011 23:02
Kontakt:

Post autor: porze » 09-09-2015 07:04

Przeciwnikiem jest dla mnie terrorysta, w tym terrorysta motywowany religijnie (jakakolwiek by to religia była). Natomiast nie są dla mnie wrogami "islamiści" w całości.
A na Ukrainie kto jest wrogiem? Indywidualni terroryści, twory udające republiki, czy Rosja?

O tym jest ten temat.
Dla muzułmanów, przede wszystkim zaś Arabów, okres średniowiecza był czasem największej świetności - rozwoju zarówno naukowego, jak i ekonomicznego
Z dużej ilości stereotypów ta uwaga tworzy coś rzetelnego. Europa balansuje między hiper-postępem obyczajowym ("gender" te sprawy) a konserwatyzmem XX wiecznym. Natomiast "Państwo Islamskie" tęskni do średniowiecza.

Co do podstawówki - to mnie uczono, że kultura ludzka "faluje" co jakiś czas fascynując się duchowością i mistycyzmem, a co jakiś czas racjonalnością i społecznym postępem. Teraz mamy do czynienia z dwiema przeciwstawnymi tendencjami, co rodzi nieuchronne napięcie. Kulturkampf trwa a jego elementem jest migracja.
Islam chce nawrócić Europę, Europa chce "zgenderować" islam, a każdy uważa, że forpocztą zmian będą uchodźcy.

Optymiści uczą się angielskiego, pesymiści uczą się arabskiego a ludzie rozsądni uczą się... strzelać.

takeo
Posty: 60
Rejestracja: 05-11-2014 14:19
Kontakt:

Post autor: takeo » 09-09-2015 09:47

Kto jest wrogiem na Ukrainie? Dla Ukraińców czy dla Polaków? Z punktu widzenia Ukraińców - putinowska Rosja. Także część oligarchów, którzy są skłonni przehandlować niepodległość za dalszą możliwość robienia interesów "w rosyjskim" stylu. W pewnym ogólnym sensie przypomina to trochę I RP w końcówce istnienia - polscy reformatorzy vs Rosja i część konserwatywnej magnaterii.

Natomiast z punktu widzenia Polski jest to trochę bardziej skomplikowane. W chwili obecnej jedynym jako tako prawdopodobnym zagrożeniem dla Polski jest Rosja. Możemy sobie oczywiście wyobrazić każdą potencjalną sytuację, że grozić nam będą Niemcy czy nawet Słowacja, ale to Rosja ma środki ku temu, organizuje manewry wojskowe skierowane przeciw państwom NATO (a więc i Polsce), wypowiedzi osób publicznych w Rosji też nie należą do - delikatnie to ujmując - nastrajających pozytywnie. Przeciwnikiem Polski jest więc Rosja. Publicznie oczywiście powiedzieć tego nie można, ale w sferze działań realnych trzeba to przyjąć do wiadomości i zgodnie z tym postępować. A skoro nieprzyjacielem jest Rosja, to na Ukrainie dla Polski sojusznikami są reformatorzy (jako "wróg mego wroga"), a wrogami rosyjskie marionetki.

Jest to o tyle bardziej skomplikowane dla Polski, że nawet jeśli Ukraina pozostanie niepodległa, to niekoniecznie musi dla Polski być przyjazna. Mogą dojść do władzy bardziej nacjonalistycznie nastawieni ludzie, niż obecnie, pod jakimś hasełkiem w stylu "Wielkiej Ukrainy". Ale uważam to za bardzo mało prawdopodobne. Ostatnie wybory na Ukrainie pokazały, że skrajne ugrupowania w rodzaju Prawego Sektora mają marginalne poparcie (powiedzmy takie, jak w Polsce Ruch Narodowy). Protest na Majdanie wynikał z odrzucenia przez Janukowycza kursu na UE. W Unii nie jest cudownie, ale poza nią jest znacznie gorzej - dlatego można sobie ponarzekać (i jest na co), mimo to jest do czego dążyć. Ukraińcy to w większości rozumieją, dlatego też nie mam wobec nich obaw, że nagle skręcą w kierunku faszyzmu. Radykalizacja postaw może nastąpić tylko w wyniku skrajnego pogorszenia sytuacji - np. Amerykanie przehandlują Ukrainę za porozumienie z Rosją w sprawie Iranu czy Państwa Islamskiego. I zmierzając do konkluzji - dla Polski takim dodatkowym przeciwnikiem na Ukrainie są siły skrajne, nacjonalistyczne albo po prostu przestępcze, jak Prawy Sektor, Swoboda czy "ponadpaństwowi" oligarchowie.Edytowany przez takeo o 09-09-2015 - 09:52.

takeo
Posty: 60
Rejestracja: 05-11-2014 14:19
Kontakt:

Post autor: takeo » 09-09-2015 10:01

porze pisze:Co do podstawówki - to mnie uczono, że kultura ludzka "faluje" co jakiś czas fascynując się duchowością i mistycyzmem, a co jakiś czas racjonalnością i społecznym postępem (...)
O cyklach, zmianach paradygmatów czy "kryzysie cywilizacji zachodniej" możemy długo rozmawiać, ale chyba w oddzielnym temacie :)

relu
Posty: 6
Rejestracja: 31-08-2015 13:06
Kontakt:

Post autor: relu » 09-09-2015 10:16

takeo pisze:
relu pisze:nie kazdy muzułmanin to terrorysta
ale kazdy terrorysta to muzułmanin
IRA była wręcz pełna muzułmanów. [ironia]
hahaha co ty chlopie porównujesz ire do polski?
2 zasadnicza rzecz nie wiem jak sie ma to do tego co napisales bo jak wiem ira to raczej jak u nas AK
ci co walcza dostepnymi srodkami o wolnosc raczej nei sa terrorystami bo mozna by bylo nazwac wlasnie zaraz zolnierzami AK terrorystamiEdytowany przez relu o 09-09-2015 - 10:24.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości