NSR do poprawki

saxon
Posty: 45
Rejestracja: 10-03-2014 07:32
Kontakt:

Post autor: saxon » 26-05-2014 10:15

Wolne miejsca w "Biedronce"... dobre, kłopot polega tylko na tym, że takie podejście powiedzmy zawęża grono potencjalnych członków tego projektu... Nie jesteśmy w stanie wojny ani z Ukrainą ani z Rosją więc mowa jest o szkoleniu nie służbie w obronie wartości wyższej. OT wymaga szkolenia i to systematycznego więc jeżeli będzie to działalność nieodpłatna to osoby np. bezrobotne nie będą nią zainteresowane bo jeżeli znajdzie się okazja zarobienia kasy a alternatywa będzie szkolenie OT to co wybiorą..."Biedronkę". Jeżeli OT nie pokryje strat pracodawcy związanych z wysłaniem człowieka na szkolenie to potencjalny pracodawca w najlepszym razie zwolni z czasem kolegę z OT a już na pewno nie przyjmie nowego działacza OT. Każdy człowiek potrzebuje pieniędzy i mimo , że nie jest może to wartość najwyższa to należy sobie zdać sprawę z tego jak bardzo jest istotna. Rodzi się też pytanie dla wszystkich przeciwników płacenia komuś za udział w szkoleniach...kiedy Panowie oddaliście 100% wypłaty na cele OT-przecież te pieniądze nie są najważniejsze liczy się dobo Ojczyzny...
-kształcić młodzież z której kiedyś być może będą oficerowie. Na to mamy jedynie wpływ- kłopot polega jednak chyba na tym, że do pełnego profesjonalnego szkolenia i tak potrzeba nie tylko dobrej woli ale stosownych uregulowań prawnych z MON czy MSW. W służbach wielu ludzi rozumie koncepcję OT kłopot polega tylko na tym, że póki nie ma jakiejś umowy nikt nie zaryzykuje wejścia w szkolenie cywili. Obecnie ktoś kto na rękawie ma godło Polski, do tego nosi mundur i ma replikę broni jest postrzegany ...w najlepszym razie jako przedstawiciel skrajnej prawicy. Często jest tak, że jakaś grupa organizuje szkolenie w jakimś terenie (niestety OT również tak samo postąpiło)bez informowania służb i jaki jest efekt... Ocena takich grup jest tylko jedna...najładniej ujmując temat "nie są profesjonalistami" a z kimś takim ani armia ani inne służby nie chcą współpracować. Drobne nieporozumienia a rzutują na sposób odbioru całej organizacji...

kleszcz
Posty: 28
Rejestracja: 07-02-2011 07:07
Kontakt:

Post autor: kleszcz » 26-05-2014 11:19

Kolega Saxon ma racje że należy współpracować ze strukturami MON i MSW .W końcu to formacje mundurowe wykonują rozkazy swoich przełożonych ( czyli w skrócie nas obywateli bo to my teoretycznie wybieramy władze) Należy dążyć do tego żeby takie polecenia zostały wydane , zeby wspieranie OT było obowiązkiem Policji i innych służb ( strażacy , leśnicy itp.)
Na razie (niestety) władze promują NSR jako OT , ale gdzie 20 tys. NSR na całą Polskę ?? 500 tys. OT jak najbardziej ! 500 tys . świadomych obywateli , a nie ludzi którzy mogą traktować OT jako sposób jak "dorobić do pensji i jeszcze na parę dni z kolegami wyskoczyć " bo to chyba robi NSR - Przepraszam jeśli obraziłem kogoś z NSR!

nowy
Posty: 129
Rejestracja: 01-11-2011 21:36
Kontakt:

Post autor: nowy » 26-05-2014 13:43

Z tego co się orientuję to OT współpracuje sporadycznie z armią. Problem właśnie polega na tym że dotychczasowo zaangażowanych ludzi biegających z replikami (nie z ich winy) traktuje się z góry jako coś niepotrzebnego, decydenci nie widzą potencjału w narodzi. Saxon pisze że potrzeba uregulowań, ale to leży właśnie w gestii polityków i ludzi znajdujących się na odpowiednich stanowiskach, to ich broszka.

Dlatego powtarzam, mamy wpływ na samych siebie i cywili ewentualnie weteranów i żołnierzy niższych rangą. Politycy i ich giermkowie z MONu albo zostaną wymienieni na innych ludzi, albo ktoś im podsunie sondaże pod nochal że jest potencjał wzrostu gdy poprą ideę. By był potencjał wzrostu, to byt jakim jest oddolny OT musi mieć wpływ na opinię publiczną i mieć silne szeregi pod wieloma względami.

Zmieni się władza, zmienią się priorytety i co wtedy? OT musi żyć mimo wszystko swoim życiem by nawet bez wsparcia materialnego dała sobie radę. Wolałbym fanatyków i ludzi dobrze przeszkolonych którzy pójdą w partyzantkę nawet bez grantów, a nie tysiące bezrobotnych cwaniaków których jedynym motywatorem jest kasa.Edytowany przez nowy o 26-05-2014 - 13:45.

pmz
Posty: 123
Rejestracja: 22-02-2013 10:45
Kontakt:

Post autor: pmz » 27-05-2014 20:29

Na plus slowa o wygaszaniu pomyslu na temat NSR w wersji specjals.

Nie wiem skad ten upor u szefa BBN patrzenia na OT, jako na partyzantke. Czy to tylko brak informacji, czy jakas dziwna osobista niechec.
Również podsuwany czasami pomysł powrotu do koncepcji masowych wojsk obrony terytorialnej, myślenie o jakiś wielkich oddziałach partyzanckich operujących w lasach, to przy obecnej technice wojskowej strategiczne samobójstwo.
creatiopr.pl/rozwijajmy-sily-specjalne/

saxon
Posty: 45
Rejestracja: 10-03-2014 07:32
Kontakt:

Post autor: saxon » 31-05-2014 21:18

Tylko czy samo OT nie ponosi za to winy...przeciętny "Kowalski" przegląda strony OT na szybko i czyta o akcji odbudowania AK-dla 90% ludzi AK to generalnie wszystko to co wiąże się z wojną partyzantami itd.
Materiał fotograficzny to małe grupki ludzi w środowisku leśnym...sami się szufladkujemy...

bełt
Posty: 232
Rejestracja: 15-04-2014 19:13
Kontakt:

Post autor: bełt » 16-06-2014 20:50

Obawiam się, że przy obecnym stanie naszego społeczeństwa żadne rządy nie zdecydują się na realne działania zmierzające do utworzenia AK. Dlaczego tak sądzę? To proste, wystarczy rozejżeć się do okoła. Nikt myślący pro państwowo, a nie pro grupowo, nie pozwoli by istniały jakieś zmilitaryzowane, dobrze zorganizowane i wyszkolone, uzbrojone grupy mogące reprezentować interesy jakichś niezadowolonych lub za bardzo zadowolonych.
Patrzcie co się wyrabia teraz z tymi taśmami podsłuchowymi. Nie chodzi o to co one zawierają, ale o to co za ich pomocą chcą wyczyniać, i wyczyniają różne grupy polityczne i psychologiczne.

saxon
Posty: 45
Rejestracja: 10-03-2014 07:32
Kontakt:

Post autor: saxon » 16-06-2014 21:07

Nikt myślący pro państwowo, a nie pro grupowo, nie pozwoli by istniały jakieś zmilitaryzowane, dobrze zorganizowane i wyszkolone, uzbrojone grupy mogące reprezentować interesy jakichś niezadowolonych lub za bardzo zadowolonych. - BEŁT zdaje się, że trafiłeś w sedno...nie ma pomysłu na połączenie tych grup w jakąś sensowną całość, nie ma pomysłu na ich wykorzystanie a w takim układzie jak teraz to mamy ludzi którzy chcą się szkolić, szkolą się...często jednak przy tej okazji dochodzi do sytuacji gdzie szkoli się ludzi przypadkowych lub takich którzy w żadnym układzie nie powinni dostać broni do ręki

bełt
Posty: 232
Rejestracja: 15-04-2014 19:13
Kontakt:

Post autor: bełt » 03-05-2016 21:34

Może się trochę pomyliłem - Antoni organizuje OT!
Może trochę, bo Antosiowe OT jest skrojone na jego miarę i potrzeby. Nie sądzę, by o takie OT nam chodziło, nie mówiąc już o nawiązaniu do AK.
Jakoś z projektów nie wyłaniają się obywatelskie formacje...

arushi
Posty: 84
Rejestracja: 09-09-2015 19:31
Kontakt:

Post autor: arushi » 04-05-2016 07:23

Jednak coś powstaje. A jak coś powstanie to zawsze będzie szansa poprawić. Gorzej gdyby były tylko słowa,słowa,sowa

alpucal
Posty: 38
Rejestracja: 17-09-2015 19:12
Kontakt:

Post autor: alpucal » 04-05-2016 09:05

Jednak coś powstaje.
Dokładnie tak. I jednak niedoskonały byt jest zwykle skuteczniejszy w działaniu od doskonałego niebytu...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość