Skutki akcji "Odbudujmy Armię Krajową"

madd
Kontakt:

Post autor: madd » 03-11-2015 00:15

Szczerze mówiąc dziś się zdziwiłem nową Koncepcją Krajowego Systemu Obrony Narodowej. Chyba pierwszy raz ktoś w poważnym dokumencie zawiera wprost tezy dotyczące dostępu do broni palnej przez osoby związane z OT. To dobry krok w kierunku uzbrojenia społeczeństwa ale nie krok typu rozdajemy broń wszystkim, a tylko tym, którzy decydują się na pewien wysiłek dotyczący obronności kraju. Sam fakt posiadania pełnowartościowej broni bojowej w domu z pewnością dla wielu będzie tym, co ostatecznie zadecyduje o wstąpieniu do OT (szczególnie młodych, świadomych wagi istnienia OT). Plus tego byłby też taki, że osoba taka sama będzie modyfikowała (=ulepszała) swoją broń. Nie można było tego lepiej wykombinować. Brawo!!!

lukaszk
Kontakt:

Post autor: lukaszk » 03-11-2015 18:55

Chciałem tylko powiedzieć że pomysł OT jest świetny, myślę że z czasem i zaangażowaniem mediów znajdzie się wielu chętnych do wstąpienia do nowej AK :) byłoby świetnie. Sam planuję w niedalekiej przyszłości zapisać się do Podkarpackiego Plutonu. Pozdrawiam

bełt
Kontakt:

Post autor: bełt » 07-03-2017 18:03

To, więc jakie są efekty akcji "Odbudujmy Armię Krajową"?
Czy coś jeszcze w tym kierunku się dzieje?
Kiedyś pisałem, że nasze ideały i pomysły zaanektuje jakiś rząd i zrobi wszystko po swojemu. OT powstaje, lecz nie AK, i niewiele wspólnego ma z ideami AK. Wyklęci nie mają i nigdy nie będą mieli takiej estymy jak AK. Rozumiem rząd ze względu na zamiar tworzenia całkiem nowego wzoru Polaka, a idea wyklętych nadaje się do napełnienia dowolną treścią, lecz OT niby mamy, ale jakieś, takie nie nasze...

bełt
Kontakt:

Post autor: bełt » 07-03-2017 18:06

To, więc jakie są efekty akcji "Odbudujmy Armię Krajową"?
Czy coś jeszcze w tym kierunku się dzieje?
Kiedyś pisałem, że nasze ideały i pomysły zaanektuje jakiś rząd i zrobi wszystko po swojemu. OT powstaje, lecz nie AK, i niewiele wspólnego ma z ideami AK. Wyklęci nie mają i nigdy nie będą mieli takiej estymy jak AK. Rozumiem rząd ze względu na zamiar tworzenia całkiem nowego wzoru Polaka, a idea wyklętych nadaje się do napełnienia dowolną treścią, lecz OT niby mamy, ale jakieś, takie nie nasze...

lordvader
Kontakt:

Post autor: lordvader » 09-03-2017 20:01

Aby odpowiedzieć na pytanie "jakie są efekty akcji "Odbudujmy Armię Krajową"?" trzeba przypomnieć jakie były cele: "
[...]celem jest wypełnienie tego testamentu. „Odbudowę Armii Krajowej” rozumiemy jako utworzenie powszechnego, terytorialnego komponentu nowoczesnej obronnej struktury Sił Zbrojnych RP, którego powiązanie z miejscowym społeczeństwem w sposób decydujący wpływa na skuteczność odstraszania, ochrony i obrony narodowej oraz realizację zadań obrony wspólnej NATO.

Dążymy do odbudowy Armii Krajowej, której podstawową misją jest zapewnienie skutecznej ochrony, odstraszania i obrony oraz udzielenie społeczeństwu niezwłocznego wsparcia w trakcie klęsk żywiołowych i katastrof. W okresie wojny AK, obok wsparcia udzielanego polskim wojskom operacyjnym i ewentualnym siłom wzmocnienia NATO, zapewni ochronę i obronę miejscową tj. miast i wsi, infrastruktury krytycznej, infrastruktury wojskowej, granic lądowych, obszarów leśnych, itp.
https://obronanarodowa.pl/content/odbudujmyak.html

I teraz można zastanawiać się i dyskutować, czy powstające - min. w wyniku kampanii "odbudujmyAK" - Wojska Obrony Terytorialnej wpisują się w cele które założyliśmy czy się nie wpisują...

ODPOWIEDZ