Ćwiczenia Dragon 15 okiem uczestnika

wladimir
Kontakt:

Ćwiczenia Dragon 15 okiem uczestnika

Post autor: wladimir » 31-10-2015 18:29

Dragon 15 okiem rezerwisty, który został przydzielony do batalionu OT. W podsumowaniu padają ciekawe wnioski.

https://www.youtube.com/watch?v=DhoiOJPwmpQ[addsig]

recon
Kontakt:

Post autor: recon » 01-11-2015 08:57

No cóż wydaje mi się, że komentarz jest zbędny, a właściwego podsumowania dokonał sam autor nagrania. Szkoda, że nie było ani słowa o zadaniach i działaniu 5bOT w ramach samego ćwiczenia Dragon-15, ale wysłuchując opisu takiego działania po prostu nie było. Szkolenie skupiło się na odświeżeniu umiejętności podstawowych rezerwistów, co jest dużym plusem w okresie kiedy ćwiczenia rezerw są reaktywowane, minusem natomiast jest brak wykorzystania sił batalionu w ogólnym scenariuszu ćwiczenia Dragon-15, co nawet przy stuprocentowej obsadzie w rezerwy można było wykonać na co najmniej kilka sposobów bez posiadania "wiedzy tajemnej". Tak więc udział rezerwistów w tym przedsięwzięciu miał przede wszystkim wymiar propagandowy (w dobie ciśnienia na utworzenie OT).

yevgen
Kontakt:

Post autor: yevgen » 28-11-2015 14:41

Bardzo fajna relacja uczestnika ćwiczeń w strukturach OT. Niestety miałem okazję brać udział w największych ćwiczeniach wojskowych 2015 roku pod kryptonimem DRAGON-15 jako rezerwista w strukturze innej jednostki i moja opinia o nich jest raczej niecenzuralna. Jedyny plus jaki wyniknął z nich dla mnie, to obcowanie z matką naturą w orzyskiej puszczy oraz odhaczenie ćwiczeń wojskowych, co czysto teoretycznie otwiera mi drogę do rozpoczęcia zawodowej służby wojskowej, o którą nota bene staram się od trzech lat. Wszystkim w podobnej sytuacji życzę powodzenia i wytrwałości.

pl
Kontakt:

Post autor: pl » 29-11-2015 20:08

No tak, artykuł powstał.

Ale co chcemy osiągnąć idąc taką linią w relacjach z MON.

ODPOWIEDZ