Replika ćwiczebna

Dyskusje, które nie nadają się gdzie indziej.
bogdan
Posty: 93
Rejestracja: 31-03-2015 20:06
Kontakt:

Post autor: bogdan » 15-11-2018 10:47

Do: fire

Po kolei:

1. Jeżeli potrzebujesz repliki TYLKO do biegu, aby mieć coś w ręku, co przypomina broń, to opcja gumowa replika, zwana "gumisiem" wystarczy. Właśnie po to organizatorzy wręczali taki sprzęt.
2. "Stare i "nowe" Deko. Określenie "Deko" to broń pozbawiona cech bojowych, niejako celowo "popsuta", nie ma możliwości oddania z niej strzału, ale zachowane są wszystkie elementy. "Stare" Deko można rozebrać, "Nowe" to zespawany na stałe monolit. Terminy pojawiły się po wprowadzeniu regulacji UE. Jeżeli chcesz zgłębić temat to nie idź na łatwiznę i sam poszukaj w internecie, temat przewija się w różnych miejscach, od forów ASG po stowarzyszenia, sklepy i strzelnice. Radzę zacząć od Ustawy o broni i amunicji.
3. Pozwolenie na broń wiąże się z pewnymi konsekwencjami oraz odpowiedzialnością za nią. Zdobycie pozwolenia wymaga trochę czasu i odpowiednio zasobnego portfela. Nie jest to również "przedmiot", który można schować do szafy i o nim zapomnieć. W skrócie: pozwolenie sportowe to konieczność należenia do klubu zajmującego się strzelectwem, kolekcjonerskie - zdanie egzaminu, poza tym, niezależnie od wariantu: konieczność rejestracji, badań lekarskich, oraz spełnienie norm przechowywania. Broń to nie zabawka, aby się z nią lansować na imprezach i do tematu trzeba podchodzić odpowiedzialnie za siebie i innych. Jeżeli tylko "coś się Tobie wydaje", to w tym przypadku przemyśl temat, jeżeli skończysz to zrób to jeszcze raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości