Kto jest online

70 gości on-line.

Mini statystyki

Wsparcie

Obrona Terytorialna

Nocowanie w Lesie  Na dół

Go to page :

• Witam

Pisze poniewaz mam pytanie jak wyglada nocowanie "bytowanie" w lesie.Dostalismy informacje od dowodzcy ze mamy spac w lesie na samych karimatach bez namiotow wszystko ok tylko ze mamy spac 24/25 listopad.Gdzie teraz w dzien mamy -2 a w nocy -5/7 przymrozki.Czy jest to normalna sprawa spać w taką pogode ?
  • Czy normalne? Nie, normalny człowiek śpi wtedy u siebie w łóżku ;) Ja właśnie wróciłem z "Nawigatora", wczorajszej nocy były pierwsze ujemne temperatury, teraz już np. wiem, że mój śpiwór radzi sobie świetnie z temperaturami powyżej zera... Z postu wnioskuję, że wcześniej nie miałeś "przyjemności" nocnego bytowania. Bądź gotowy dokładnie na to, co sobie wyobrażasz. Podstawa to izolacja od ziemi, czyli maksymalnie gruba karimata. O odpowiedni śpiwór dopytaj osobiście bardziej doświadczonych kolegów, ale ogólnie chyba wszystkie mają podany zakres temperatur optymalnych i zaopatrz się w taki, jaki ci będzie pasował. Na pewno nie będzie ci wygodnie ani ciepło, zadbaj o grube skarpety (+dodatkowy komplet), rękawiczki, czapkę, może jakiś ogrzewacz chemiczny, termos i jedzenie, które możesz podgrzać - bardzo poprawia morale.

Go to page :

• 0 users

This list is based on users active over the last 30 minutes.