Kto jest online

49 gości on-line.


Mini statystykiWsparcie


Obrona Terytorialna


podstawowe pytanie  Na dół

Go to page :

 • Witam mam do was pytanie :D czy dostanę legitymację albo dokument stwierdzający przynależność do WOT po podstawowej szesnastce?
 • Będziesz miał pieczątkę w książeczce wojskowej :)
 • A upoważnia mnie to do noszenia czasami munduru po za szkoleniem itp, bo są regulacje prawne co do munduru i jestem ciekawy cze będę mógł nosić po za jednostką i szkoleniami
 • Witam a ja mam takie pytanie jestem po zasadniczej służbie 2007\2008r uczestniczyłem też nie dawno w ćwiczeniach rezerwy ogl jestem żołnierzem rezerwy,czy mogę np nosić przy szczególnych okazjach mundur po za ćwiczeniami gdy jestem wtedy powołany do czynnej służby?Nie należę do NSR ani WOT.Wiem że nigdy tak nie było żołnierz rezerwy nie mógł nosić ale ciągle się coś zmienia itd a ja nie jestem na bieżąco może się coś zmieniło a ja nie wiem tak po prostu pytam z ciekawości.Ktoś życzliwy odpowie?
 • jurko25 w sprawie noszenia umundurowania proszę o kontakt na adres j.klimanek@obronanarodowa.pl
 • Jacek Klimanek o ile wiem w tej konkretnej sprawie jest całkowity zakaz noszenia munduru . Czy ja czegoś nie wiem ?
 • Nie wiadomo mi o tym, aby wyszedł inny przepis niż "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
  z dnia 29 lutego 2016 r. w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części" odwołujące się w swojej treści do konkretnych ustaw.
  W treści rozporządzenia mowa o żołnierzach przeniesionych do rezerwy w wyniku zakończenia pełnienia czynnej służby wojskowej. Kolega pisze, że był żołnierzem zasadniczej służby wojskowej, a więc pełnił służbę czynną w rozumieniu Ustawy.
  Noszenie umundurowania w tym wypadku możliwe jest po uzyskaniu zezwolenia od właściwego komendanta Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego do którego występuje się poprzez WKU pod które podlega rezerwista. Dokładnie na tych samych zasadach ja noszę swoje umundurowanie.

Go to page :

 • 0 users

This list is based on users active over the last 30 minutes.