Kto jest online

67 gości on-line.

Mini statystyki

Wsparcie

Obrona Terytorialna

Książeczki wojskowe, stopnie PYTANIE  Na dół

Go to page :

• Witam wszystkich! Mam 3 pytania:

1.Czy w OT przewidziane są książeczki wojskowe lub legitymacje (tak jak np. u Strzelców są Książeczki Strzeleckie).

2.Czy w OT wprowadzone zostaną stopnie wojskowe, czy tylko nazwy funkcyjne (dowódca drużyny, plutony). Będą jakieś oznaczenia na pagonach lub na patkach(tak jak u Strzelców.

3. Żeby wstąpić w szeregi potrzebne są jakieś specjalistyczne badania lekarskie? Czy wystarczy, że uważam się za osobę zdrową.

Pozdrawiam
  • 1. Legitymacje są.
    2. Nie wiem, ale szczerze mówiąc brakuje takiego elementu wg mnie.
    3. Nie ma żadnych badań.
  • Super! Wielkie dzięki za odpowiedz!
    Nie chce zakladac nowego tematu, więc zadam jeszcze jedno pytanie tutaj.
    Zameldowany jestem w Gdańsku, ale w Warszawie od parunastu lat mieszkam, teraz pracuje i studiuje. Czy jest opcja przeszkolenia i podlegania pod okręg mazowiecki? Czy musze sie przemeldowac?
  • zapraszam do działania na Mazowszu
    informacje łatwo znaleźć
  • Nie trzeba się przemeldowywać. Nie jest to wymagane. Ja mam stałe zameldowanie w Lęborku a mieszkam, żyję i pracuję na Śląsku.
    Jeszcze WKU nami się nie interesuje do takiego stopnia, by było coś takiego wymagane.
    dziki_dziku
    Super! Wielkie dzięki za odpowiedz!
    Nie chce zakladac nowego tematu, więc zadam jeszcze jedno pytanie tutaj.
    Zameldowany jestem w Gdańsku, ale w Warszawie od parunastu lat mieszkam, teraz pracuje i studiuje. Czy jest opcja przeszkolenia i podlegania pod okręg mazowiecki? Czy musze sie przemeldowac?

• co z petycją do PREZYDENTA o odbudowie AK czy coś wiadomo, to bardzo dobry projekt,i myślę że wielu rezerwistów takich jak ja wzięło by w nim udział.Proszę o wiadomość jeśli coś wiecie.POZDRAWIAM
  • Czy mogę wstąpić do OT mając przydział mobilizacyjny? Wolałbym bardziej aktywną służbę. Pisałem do mojego WKU ale nie odpisali. Ktoś wie?
  • Jeśli masz przydział mobilizacyjny to nie
  • Z tego co pamiętam w ankiecie dla osób chętnych wstąpić do OT podaje się informację o ewentualnym przydziale mobilizacyjnym. Jeżeli nie będziesz jakoś specjalnie niezbędny w rezerwie wojsk operacyjnych, to ten przydział zdejmą Ci bez problemu.

Go to page :

• 0 users

This list is based on users active over the last 30 minutes.