Kto jest online

107 gości on-line.

Mini statystyki

Wsparcie

Obrona Terytorialna

Masowa migracja jako strategia wojenna  Na dół

Go to page [-1] :

• Cytat
    Polityczne konsekwencje tej emocjonalnej gorączki będą i obawiam się, iż zostanie to Polakom przypomniane w odpowiednim, niekoniecznie dla nas, momencie. Bez odbioru

A ja uważam, że nawet jeśli mamy taki moralny obowiązek, i nawet jeśli jest to demograficznie nieuchronne to stawianie się okoniem ma pozytywny efekt - albowiem wkurza mnie jak ktoś mi lekceważąco tłumaczy, ze jesteśmy "drugi eszelon" Europy i nie mamy nic do gadania.

Cytat
    W tych warunkach muzułmanie są w stanie opanować Europę (osiągną poziom ponad 50% udziału ludności) w 2146 r. Nie sądzę, by tak zróżnicowana społeczność, jak muzułmańska, była w stanie się skoordynować i przeprowadzić plan demograficznego podboju Europy rozciągnięty na 130 lat. Przez ten czas to już zostaną dawno, choć pewnie z bólami, zasymilowani.

To nie są fakty tylko statystyka - jeden pacjent ma wysoką gorączkę a drugi umarł i stygnie - ale średnia temperatura w sali szpitalnej wynosi 36,6 stopniu Celsjusza.

Rozumiem, że nie jest to w twoim obszarze zainteresowań ale poczytaj cos o stosunkach etniczno-religijnych i migracji na obszarze b. ZSRR. Wnioskowanie per analogiam jest skuteczniejsze od estymacji i modelowania matematycznego, bo uwzględnia imponderabilia. Aktualne działania mogą być przeciw-skuteczne, bo postępowa lewica nam funduje na siłę multi-kulti a za chwile się okaże, że utrzymanie tego towarzystwa w ryzach będzie wymagało odejścia od demokracji.
    Alternatywą jest budowa społeczeństwa obywatelskiego.
  • .

Edytowany przez porze o 10-09-2015 - 20:19.
  • Cytat
    nakano4
    Cytat
    same brednie i to totalne brednie nie potwierdzone faktami , w przeciwieństwie do ciebie ja mam ktore mowia wrecz przeciwnie i to o 160 stopni co oznacza albo cos bierzesz albo nie znasz prawd czy tez i prawd historycznych ktore mowia jak wspominam wrecz odwrotnie, jak tak was czytam to lepiej pozostancie przy cwiczeniach militarnych bo w glowie to echo a odbija sie czkawka wlasnie w calej europie juz

Cytat
    interesujesz sie historia? polityka? geopolityka? te 3 frazesy lacza sie miedzy soba sa nieodłączne od siebie

Mam pytanie, Pan to tak na trzeźwo wypisuje ?

a Pan? co wy sadzicie ze nato nas obroni? nato to najgorsze badziewie niz kiedy kolwiek powstalo nato buahah szybciej nas oni zdradza niz ktokolwiek ,zreszta jak juz to bywalo w 1 i 2 wojnie swiatowej ,poza tym daje zludne bezpieczenstwo, jak aktualnie sie to odbywa? a no w prosty sposob nato lokuje wszedzie swoje badziewne przestarzale sprzety miedzy innymi w pl nic nie warty zlom totalny zlom a niektorzy sie podniecaja ze az fujara staje
    co do rosji to tez tuba propagandowa ze az deba wlosy staja nato szczypie ich ze wszat tak jak zreszta UE co do ukrainy twor nazistowskich niemiec by oslabic rosje i polske i utworzyc jakas bajke ukraine co to w ogole za twor i nadodatek faszystowski z bandera naczele gdzie juz teraz zas pogloski ze zle sie dzieje nawet w stolicy podzielenie, odebrali co ich i bardzo dobrze ,bać to powinnismy sie od strony zachodu i tej ich milosci tolerancji antysemityzmu itp co sie kryje pod tym nic innego jak wrog dla kultury i polskiej historii co od 300 lat jest bombardowana klamstwami a za chwile to tylko zostana polskie obozy koncentracyjne, my juz swoje pomoglismy w 1 i 2 zydom i co mamy za to? polska rzeczywistosc czyli lipe

Edytowany przez relu o 09-09-2015 - 21:13.

Albo Pan pisze to w stanie utrudniającym korzystanie z możliwości jakie daje klawiatura albo brak Panu podstawowej znajomości języka polskiego. Mojego ojczystego, czy również pańskiego ? Śmiem wątpić.
  • wujek
    Czy jest to element strategii ISIS?

Na początku roku pojawiły się w mediach (np: http://1 informacje o planach ISIS aby "zalać" Unię Europejską pół milionem emigrantów celem jej osłabienia i docelowo przeniesienia walk na teren EU. Co ciekawe, teraz praktycznie nie widzę w mediach odniesień do tejże wiadomości. Tymczasem widzimy napływ fali migracyjnej, przy świetnym wykorzystaniu mediów i propagandy (zdjęcia dzieci itp.).

Czy Polska jest na to przygotowana?Edytowany przez wujek o 03-09-2015 - 08:01.

Czy byłbyś tak miły i umieściłbyś ten link raz jeszcze?

off top do Takeo
    o ile mnie pamięć nie myli to współczesny symbol zera pochodzi z Indii, arabowie tylko pośredniczyli (tak jak w wielu przypadkach z Chin....), poza tym zero jest znane od zarania cywilizacji, poprostu z jakichś przyczyn rzymianie go nie używali w notacji....

relu
    [...] i to o 160 stopni [...]

kolego chyba o 180 stopni ;p
  • Link, nie wiem czemu wywala:

http://www.independent.co.uk/news/world/africa/isis-plans-to-use-immigrant-boats-from-libya-to-cause-terror-in-europe-and-close-shipping-routes-10053148.html

Polskie:

http://wpolityce.pl/swiat/234414-isis-grozi-ze-zaleje-europe-imigrantami-wyslemy-wam-500-tys-ludzi-na-lodziach-a-wsrod-nich-ukryjemy-terrorystow

Edytowany przez wujek o 10-09-2015 - 22:57.
  • Dzięki!
  • porze
    To nie są fakty tylko statystyka - jeden pacjent ma wysoką gorączkę a drugi umarł i stygnie - ale średnia temperatura w sali szpitalnej wynosi 36,6 stopniu Celsjusza.

Nie stosuje się wskaźnika średniej opartej na cesze ilościowej (mierzalnej), jaką jest temperatura, do wnioskowania nt. stanu opartego na niemierzalnej cesze jakościowej (gorąco-zimno, żyje-nie żyje).

Chciałbym, by mi płacono choćby złotówkę za każdym razem, kiedy się spotykam z takim komentarzem. Statystyka jest narzędziem, podobnie jak młotek. Młotkiem można wbić gwóźdź w ścianę, albo rozbić komuś głowę. To, jak będzie użyty, nie zależy od młotka, tylko od osoby młotek trzymającej. Tak samo jest ze statystyką - można jej używać właściwie albo nie, sama w sobie zła nie jest. Zarzut wobec statystyki jest więc chybiony - można najwyżej zarzucać brak kompetencji albo złą wolę osoby opracowującej statystykę. Kompetencji raczej mi nie brak - gdyby tak było, już dawno straciłbym swą pracę. Mogę też zapewnić, że złej woli nie mam - nie mam żadnego powodu wprowadzać kogokolwiek w błąd, jesteśmy przecież po tej samej stronie. Dezinformując szkodziłbym też sobie.

porze
    Wnioskowanie per analogiam jest skuteczniejsze od estymacji i modelowania matematycznego, bo uwzględnia imponderabilia.

Liczby same w sobie nic nie znaczą - są tylko językiem opisowym różnych zjawisk. Można używać innych języków, by wyrazić to samo, a najlepiej używać wielu wzajemnie się uzupełniających.
    Demografia akurat mocno podpiera się językiem statystyki, ale OK - poproszę o analizę per analogiam dla porównania.

lupusborealis

o ile mnie pamięć nie myli to współczesny symbol zera pochodzi z Indii, arabowie tylko pośredniczyli (tak jak w wielu przypadkach z Chin....), poza tym zero jest znane od zarania cywilizacji, poprostu z jakichś przyczyn rzymianie go nie używali w notacji....

Masz rację. Znalazłem taką ewolucję nazwy "zero":
    sunya (sanskryt) -> sifr (arabski) -> safira (arabski) -> zefiro (włoski) -> zevero (włoski z Wenecji) -> zero (włoski, francuski)
    Czyli Arabowie byli pośrednikami, a nie wynalazcami zera.
  • takeo

Jakby wszystkich osiedlić przykładowo w Kutnie, to wtedy by stanowili aż 16.4% mieszkańców tegoż miasta. Tak się nie da zislamizować nie tylko Kutna, ale i całej Polski.

Podobno 10% wystarcza:
    http://news.rpi.edu/luwakkey/2902

Cytat
    Scientists at Rensselaer Polytechnic Institute have found that when just 10 percent of the population holds an unshakable belief, their belief will always be adopted by the majority of the society. - See more at: http://news.rpi.edu/luwakkey/2902#sthash.Mwt8ZQll.dpuf

Szczegolnie podoba mi sie okreslenie "unshakable belief", w wolnym tlumaczeniu niazachwiana wiara
  • Wystarczą jednostki aby zdestabilizować kraj (np zamachy bombowe w metrze londyńskim, czy ataki we Francji)

Liczenie % na przyszłość też nie jest taką oczywistą prognozą, nie zakłada bowiem zmian społecznych np. opcji
    a) przechodzenie chrześcijan na islam
    b) opcj integracji i westernizacji, czyli kolejne pokolenie imigrantów ma mniej dzieci
    c) porzucania islamu (wierzacy-niepraktykujacy)- czyli znowu westernizacja
    d) ściąganie w ramach łącznia rodzin (zwieranie 1 związku z osobą z zagranicy, ściągnięcie jej, pozwolenie na pobyt, rozwód, kolejny zwązek itd.)

Problem jest iż:
    - jeśli dostaniemi narzuconych przez Niemcy/EU uchodźców to:
    a) czy takowi będą się chcieli integrować?
    b) czy społeczeństwo ich przyjmie?

Jak wiać teraz nie mamy problemów z "gettami" w Polsce, kto jest to się integruje (nie licze Romów, ale takowi zawsze byli), gdzieś w mediach są i sygnały o problemach z Czeczenami. Fala Ukraińców de-dacto została wchłonięta bezboleśnie, a gdyby zostali to da się ich spolonizować w 1-2 pokoleniach. Ale do polonizacji musi być akceptacja lokalnej społeczności.

Gdy będziemy mieli getta, to raz będzie frustracja, dwa frustracja będzie rodzić zachowania ekstremalne (wielu ochotników ISIS są to ludzie z 2 pokolenia imigracji, mający obywatelstwo europejskie).

W Polsce idealnym rozwiązaniem jest powolna imigracja, wchłaniania i polonizowanie emigrantów, jednak przy dużej fali nie da się tego uczynić. Im bliższe kulturowo (ale też i pod wzgędem rozwoju materialnego i społecznego) kraje, tym integracja będzie mniej bolesna, a co jest w "zestawie" od Merkel nie wiemy, ale można przypuszczać iż Niemcy wybiorą sobie: najlepiej wykształconych, zdrowych, przefiltrowanych pod względem bezpieczeństwa, wg klucza wiekowego, dzieci (łatwe do germanzacji) itp, zaś resztę będą chcieli przesłać dalej.

Kolejnym wątkiem jest przenikanie terrorystów. Polska jak na razie nie jest celem, jednak mamy wiele łatwych celów: inwestycje EU i USA, teraz bazy lotnicze. Żołnierze NATO na ćwiczeniach, turyści itp.
    Przy czym im większe nasycenie imigrantami, skupionymi w lokalnych społecznościach, tym trudniej terrorystów monitorować i tym łatwiej się im ukryć (mają wsparcie logistyczne i wywiadowcze).

Osobna bajka to Ukraina.
    Jeśli teraz Rosja przyciśnie i ruszy fala kilkuset tysięcy kolejnych emigrantów z Ukrainy (jeśli rząd Ukrainy może chcieć to powstrzymać, to np Białoruś otworzy korytarz) to EU zupełnie się posypie.

Edytowany przez wujek o 14-09-2015 - 12:48.
  • karulis
    Szczegolnie podoba mi sie okreslenie "unshakable belief", w wolnym tlumaczeniu niazachwiana wiara

To wszystko prawda. Przy założeniu, że jedynie muzułmanie mają "unshakable belief" (wtedy np. islamizacja Bułgarii nastąpiłaby bardzo szybko).

Jak wygląda faktyczna asymilacja, wskazują dane z Wielkiej Brytanii (źródło:http://www.mcb.org.uk/muslimstatistics/):

74% muzułmanów (czyli ok. 2.1 z 2.871 mln) jako jedyną swoją narodowość brytyjską.
    Przez 10 lat, między 2001 a 2011 r. na islam przeszło (bądź się urodziło w rodzinie konwertytów) 15 254 białych Brytyjczyków i Irlandczyków.

Edytowany przez takeo o 14-09-2015 - 14:54.
  • Jeżeli to prawda:
    https://www.youtube.com/watch?t=4&v=xn-UCR5p0y0
    To ten temat można zamknąć i otwierać nowy...
  • zx

Salam alejkum dla wszystkich Ahl al- Kitab!
  • zx
    Jeżeli to prawda:
    https://www.youtube.com/watch?t=4&v=xn-UCR5p0y0

To nieprawda:
    Cytat

The weapons were supposed to be shipped from Turkey to Libya, they were never meant for refugees in Greece. http://www.ibtimes.co.uk/greece-seized-tanker-haddad-1-concealed-5000-shotguns-libya-islamists-1518372 So guess what has been the purpose of posting this video while giving such false informations about the background.

Internet kłamie;)
  • Cytat
    Nie stosuje się wskaźnika średniej opartej na cesze ilościowej (mierzalnej), jaką jest temperatura, do wnioskowania nt. stanu opartego na niemierzalnej cesze jakościowej (gorąco-zimno, żyje-nie żyje).

Zjawiska same w sobie są niedostrzegalne, poznajemy je po symptomach. Symptomy są mierzalne, a niektóre nawet policzalne. Temperatura ciała od zawsze służyła do określania stanu zdrowia oraz stanu śmierci. Tyle, że są to dwa różne, a nawet wykluczające się zjawiska. Operacja na miernikach bez sprecyzowania, co on mają wskazywać, kończy się błędem logicznym.

Na szerokie i pogłębione analizy kulturoznawcze nie ma tu miejsca, nie ta formuła komunikatora.
    Ale pewne jest, że każda analogia wymaga głębszej wiedzy i szerszej perspektywy.
    Przydatny byłby tutaj jakiś schemat - w rodzaju "bariery-punkty styczne".
    Niestety nikt nic takiego nie zaproponował.
    Multi-kulti tak jak gender to nie wiedza, ale ideolo.

• porze

porze
    Operacja na miernikach bez sprecyzowania, co on mają wskazywać, kończy się błędem logicznym.

I dokładnie to napisałem. Podważasz zasadność statystyki podając przykład, w którym nie zostały zachowane założenia prawidłowego zastosowania statystyki. Analogicznie można stwierdzić, że polskie prawo nie ma sensu, gdyż w Polsce są ludzie, którzy tego prawa nie przestrzegają.

Można przechodzić od cech ilościowych (temperatura) do jakościowych (zdrowy/chory/trup), określając odpowiednie progi temperatur. Nie oznacza to, że takie miary, jak średnia, przeznaczone do cech ilościowych, można stosować do cech jakościowych. Tym samym przytoczony, popularny przykład "podważający" statystykę, może być stosowany tylko w żartach, a nie na serio.

porze
    Na szerokie i pogłębione analizy kulturoznawcze nie ma tu miejsca, nie ta formuła komunikatora

Wystarczy mi zarys, bez głębszego uzasadniania.

Go to page [-1] :

• 0 users

This list is based on users active over the last 30 minutes.