Kto jest online

76 gości on-line.


Mini statystykiWsparcie


Obrona Terytorialna


Masowa migracja jako strategia wojenna  Na dół

Go to page [-1] :

 • Cytat
  Podważasz zasadność statystyki podając przykład, w którym nie zostały zachowane założenia prawidłowego zastosowania statystyki. Analogicznie można stwierdzić, że polskie prawo nie ma sensu, gdyż w Polsce są ludzie, którzy tego prawa nie przestrzegają.


  Wszystko zależy od proporcji - jeśli mamy do czynienia z tzw. marginesem społecznym to prawo ma sens, ale jeśli prawa nie przestrzega bardzo liczny odsetek ludzi, a czasami nawet wszyscy (prawo świeckie vs szariat, prawo komunistyczne vs czarny rynek), to to prawo nie ma sensu.

  Cytat
  Wystarczy mi zarys, bez głębszego uzasadniania.


  Republiki postsowieckie Azji Środkowej, które 25 lat temu były systemowo antyreligijne (łącznie z nieudanym eksportem świeckości do Afganistanu), teraz bez sowieckiego bata nad głową stały się opresyjne dla prawosławnych, czyli byłych elit politycznych, a teraz elit intelektualnych. Poczytaj o demografii tego regionu i bardzo się zdziwisz.
  Ci Polacy z Kazachstanu to chcą wracać, bo im się geny w trzecim pokoleniu odezwały? A może z biedy w całkiem nie biednym kraju? Nie - oni chcą wyjechać z kraju, w którym po sowieckiej multi-kulti do głosu doszedł islam.

  Wszyscy są zapatrzeni w regiony bardzo bogate, bo tam się ścierają interesy narodowe i globalne, a tymczasem regiony biedniejsze są dużo lepszym przykładem procesów samoistnych, nie poddawanych sztucznemu sterowaniu z zewnątrz.

 • Teza, że Polacy dadzą radę, "bo to dumny naród" nie przejdzie, skoro Rosjanie dumniejsi i bardziej hardzi - i co z tego?
  Edytowany przez porze o 17-09-2015 - 21:06.
 • http://kurier.at/chronik/wien/asyl-6000-fluechtlinge-am-wiener-westbahnhof-angekommen/151.736.263

  Internet nie jest przyjaznym medium.
  Ponieważ za kilka dni mam pociąg do Warszawy ze ww. stacji Wien Westbahnhof, to podjadę do Grodziska i chętnie się podzielę swoimi spostrzeżeniami szerzej.
 • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/burmistrz-kolonii-o-napadach-migrantow-na-kobiety-powinny-sie-do-nich-dostosowac-i-byc-ostrozniejsze
  czasem nie wierze w to co czytam...
 • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/bialoruska-armia-zbroi-sie-na-polskiej-granicy
  co tam, panie w europie ;)
 • b0b
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/bialoruska-armia-zbroi-sie-na-polskiej-granicy
  co tam, panie w europie ;)

  rozumiem ze to krytyka zrodla?
  tu inne:
  http://www.theguardian.com/world/2016/jan/06/cologne-attacks-mayor-women-keep-men-arms-length-germany
  http://www.ibtimes.co.uk/cologne-assaults-mayor-henriette-reker-mocked-asking-women-stay-arms-length-men-1536310
  http://www.nytimes.com/2016/01/07/world/europe/cologne-mayor-henriette-reker-germany-sexual-assaults.html?_r=0 BBCODEHTMLREPLACEMENT7
  niemieckich zrodel niestety nie podam bo nie znam niemieckiego

  na twitter pojawil sie juz tag;)
  https://twitter.com/hashtag/einarml%C3%A4nge
  https://twitter.com/hashtag/einearmlaenge  Edytowany przez karulis o 07-01-2016 - 22:56.
 • oj tam, zaraz krytyka źródła. dlaczego od polityków z europy zachodniej mamy wymagać więcej niż od polskich. zawsze znajdzie się ktoś, kto palnie głupotę. a potem jeszcze będzie bronił jej do upadłego wbrew rozumowi i wszystkim autorytetom. a on/ona tak uważa i nikt mu tego nie zabroni. bo przecież wybrała go większość i to daje mu/jej siłę moralną ;)
  p.s.
  wszelkie podobieństwa do wypowiedzi konkretnych osób są zamierzone i nieprzypadkowe, albo jakoś tak :)
 • takeo
  Dla muzułmanów, przede wszystkim zaś Arabów, okres średniowiecza był czasem największej świetności - rozwoju zarówno naukowego, jak i ekonomicznego (to kupiec z Kalifatu Kordobańskiego, Ibrahim ibn-Jakub, jako pierwszy opisał państwo Mieszka I). Oczywiście, wiązało się to także z ekspansją terytorialną. Muzułmanie nie mieli takich zahamowań, jak chrześcijanie i byli dużo bardziej tolerancyjni dla innowierców. To dzięki nim więc zachowała się wiedza z czasów starożytnych, sami rozwinęli medycynę czy matematykę - dlatego posługujemy się dziś cyframi arabskimi, a nie rzymskimi, cyfra zero jest arabskim wynalazkiem, podobnie jak algebra (czyli al-jabr po arabsku). Ten dorobek Arabów przejęły następnie uniwersytety europejskie, dając początek Renesansowi.

  Jak to wszystko piszę, to coś się we mnie przewraca - miałem to na historii w podstawówce, a muszę pisać coś, co jest dla mnie oczywiste, dorosłym ludziom. Dlatego mam swoją obawę, że zmierzamy ku nowego średniowieczu, kiedy cała wiedza, którą ludzkość z takim trudem zdobywała, staje się szybko zapomniane, przez co potem jakiś człowiek o zaskakującej błyskotliwości wypisuje hasełko "islam to zaraza".

  Co do obecnej sytuacji - w ogóle się do niej nie odnosiłem. Pisałem tylko o islamie i świecie muzułmańskim jako takim.Edytowany przez takeo o 08-09-2015 - 14:30.


  Po tylu latach nie mogłem przejść obojętnie... wobec takiej dezinformacji
  "Cyfry i dziesiętny system pozycyjny pochodzą z Indii, które około VII wieku najechali Arabowie. Uczeni arabscy wraz z poznaniem sanskrytu uzyskali dostęp do tej wiedzy."

  "Współczesny symbol zero pochodzi z Indii." sam symbol, a sama koncepcja zera nie była obca cywilizacjom w antyku

  historia medycyny to oddzielny rozdział, fakt rozwijali ją, tak samo jak i inne ludy.... i pomimo braku ograniczeń muslimów (z tego co rozumiem do chrześcijan w europie) to europejczycy rozwinęli nowoczesną medycynę....

  algebra też nie jest wynalazkiem czysto arabskim, poczytaj sobie o historii matematyki, arabowie skompilowali wcześniejszą wiedzę i nadali jej nazwę (w skrócie) w między czasie ją rozwijając..

  nauka to sztafeta, w danym okresie historycznym kto inny niesie pałeczkę

  twoja dezinformacja była na poziomie: "chińczycy wymyślili wszystko" obecnego w zachodnich dokumentach, które to stwierdzenie leczy ich kompleksy, że to białe małpy (określenie chińczyków) zdominowały świat a nie ich szlachetna nacja, to samo tyczy się tendencji przypisywania wszystkiego znaczącego arabom z wieków średnich, leczą tym kompleksy, że to niewierni ich prześcignęli, i stworzyli cywilizację na wartościach nie islamskich... to europejczycy (szczególnie ci zachodni, ale my też swoje dorzuciliśmy, choć nie zawsze umieliśmy to należycie wykorzystać) osiągnęli sukces cywilizacyjny, w XIXw pojawiła się wręcz chorobliwa fascynacja orientem, a potem w latach 60-tych XXw. lewactwo zaszczepiło w społeczeństwach zachodnich kompleks kolonialny, który procentuje takimi wpisami jak twój (w skrócie...)

  fakt arabowie pielęgnowali wiedzę z antyku, rozwinęli ją, ale to europejczycy stworzyli nowoczesną cywilizację, w której muslimy same się sprowadzają do roli ciemnogrodu pisząc prace doktorskie min. o tym że ziemia jest płaska....

Go to page [-1] :

 • 0 users

This list is based on users active over the last 30 minutes.