szkolenie 16 dniowe a płatność  Na dół

Go to page [-1] :

• Bzdura - nikogo nie interesuje czy weźmiesz wypoczynkowy. Pracodawca dostaje list, że musi ci udzielić bezpłatnego bez żadnego ale. Możecie zawsze jednak się dogadać inaczej.

A co do odpowiedzi w dalszej części - może to niech się pracodawca wykaże i jego kadry i znajdą odpowiedź na to pytanie?
  • Witajcie wszyscy mam pytanie, a dokładnie raczej "ejze" bo jest już po szkoleniu
    powiedz mi mogę wziąć urlop wypoczynkowy i połączyć z szkoleniem (chodzi mi o kwestię finansowa)
    (wtedy powinienem otrzymać wynagrodzenie od pracodawcy za urlop i od wojska za szkolenie jednocześnie) ?
    i jeszcze jedno pytanie jak ciężki jest test psychologiczny i rozmowa z psychologiem ?
  • Nie wiem dokladnie jak jest z tym wypoczynkowym ale z tego co się orientuję to osoby od spraw finansowych (na szkoleniu) mówiły ze wojsko płaci za szkolenie 92zl dniowka, jesli dniowka w Twojej pracy jest większa to np zwracają ci ta roznice (zarabiasz 130dniowka, a tu 92, to dostajesz 42zl dniowki jeszcze po zlozeniu wniosku) To czy pracodawca Ci wypłaci to raczej jego sprawa, ale nie będzie mogl chyba wtedy starac sie o zwrot kosztow od woja.

Co do testow to byly w miare ok, ale teraz podobno bardzo duzo osob oblewa psycholog. Znajomy mówił ze poszlo jego 2 znajomych i zaden nie.przeszedl (jeden juz byl w zawodowym) a na ok 25osob przeszlo tylko 6
  • dzięki z góry za informacje, mój brat jest wojsku zawodowym, opowiadał iż testy są proste, czas pokaże, osobą która nas oprowadzała po jednostce w Ciechanowie, natomiast wspominała że duża cześć zdaje testy i psychologa, a dodatkowa można się podobno odwołać do Bydgoszczy (a tam po odwołaniu już podobno każdy przechodzi)
    czas pokaże i jeszcze raz dzięki za odpowiedz
  • Firstperson... kolego z 51 blp 5MBOT, Jeżeli mogę Ci doradzić to na testach u psychologa pamiętaj co piszesz w ankiecie. Nie wprowadzaj tam złych informacji, tylko pisz całą prawdę o sobie bo na koniec rozmawiasz z psychologiem i wyjdzie czy ściemniasz czy nie. Usiądź też blisko tablicy jak wejdziecie do sali :) serio... Podczas moich testów wszyscy przeszli akurat i nikt nie musiał odwoływać się do Bydgoszczy.

Jeżeli chodzi o urlop wypoczynkowy czy bezpłatny. Zakładam, że będziesz na szkoleniu podstawowym, tzw. 16tce. (wg. tematu) To radzę zrobić ksero karty powołania i wziąć na czas szkolenia urlop bezpłatny zamiast wypoczynkowego, załączając do tego kartę powołania. W kadrach powołaj się na art. 125 Ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP. i powiedz, że mają Ci wypłacić odprawę. Po co tracić urlop wypoczynkowy skoro na bezpłatnym możesz dostać tyle samo pieniędzy co na wypoczynku. Jeżeli nie składałeś nigdy przysięgi to odprawa należy Ci się jak psu buda. Dniówka wtedy za te dni wolne od pracy wynosi tylko co średnia z dniówki z ostatnich trzech miesięcy, tak jak w wypadku urlopu wypoczynkowego. Z samej 16-tki dostaniesz od państwa niecałe 1500zł. Wypłata z wojska to jedno, a wypłata od pracodawcy to drugie.
  • Dokładnie jak kolega napisał. Nie opłaca się brać wypoczynkowego. Bo będziesz stratny :)

Wojsko i tak różnicę w wypłacie ci zwróci i tak. Do tego dostajesz ten jednorazowy bonus/odprawę za pierwsze powołanie. Więc tak naprawdę finansowo wyjdziesz na plus.

Minusem jest, że za benzynę nie zwracają potem. Czy może - zwracają, ale tyle, że nawet litra nie zatankujesz przy dzisiejszych stawkach.

No i to co mówiła finansowa na szkoleniu. Te comiesięczne 500zł nie wlicza się do PITa itd...ale wlicza się jak ktoś korzysta z MOPSów i innych. Inaczej mówiąc - osoby, które idą tylko dla kasy i żyją z zasiłków mogą mieć problem bo stracą zasiłków np. 1000zł a dostaną 500zł od wojska :)

Go to page [-1] :

• 0 users

This list is based on users active over the last 30 minutes.