komisja lekarska  Na dół

Go to page :

• Witam, mam pytanie wczoraj byłam na komisji lekarskiej bo zgłosiłam się do OTK i po przejściu wszystkich wyznaczonych mi lekarzy zgłosiłam się z powrotem do jednostki z kartą obiegową. Tam powiedziano mi że orzeczenie przyjdzie pocztą. Mimo moich próśb nie dano mi ustnie żadnej odpowiedzi. Czy to oznacza, że mogę się pożegnać z kategorią A? Dodam tylko że mam wadę wzroku 1,7 oraz astygmatyzm i okulistka mi tam sporo opisała co nie wiem do końca co to znaczy.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Monika
  • Orzeczenia nigdy nie otrzymuje się "do ręki" od razu po badaniach, o ile się nie mylę komisja ma na jego wydanie 14 dni. Jeżeli wady wzroku rzeczywiście będą poważne, to nie ma co myśleć o kategorii A.
  • Też mam pytanie odnośnie komisji. Mianowicie posiadam kat. A. Swoją komisję lekarską miałem 15 lat temu. Dostałem się do OT, przeszedłem pracownię psychologiczną bez żadnych problemów. Jestem sprawny fizycznie, biegam itd. Ale brzuszek jest. No i właśnie tenże brzuszek sprawia, że pomimo świetnego samopoczucia mam podwyższone ciśnienie. Od 130 do 160. Niższe po treningu, wyższe jak siedzę i nic nie robię.

Tak czy inaczej. Gdzieś na wykopie ktoś się wypowiadał, że ponoć z ciśnieniem pow. 140 odsyłają do domu. Pytam dlatego, że mam kartę powołania i niedługo jadę na swoją 16tkę. Nie chciałbym jednak żeby mnie pierwszego dnia zawrócili przez taką pierdołę. Stąd moje pytanie czy po dotarciu na miejsce robią jeszcze badania lekarskie? Czy rzeczywiście podwyższone ciśnienie dyskwalifikuje nawet jeżeli człowiek spokojnie te 10km przebiegnie?
  • https://obronanarodowa.pl/forum/viewtopic/topic/958/start/0#pid8804
  • gieroy
    https://obronanarodowa.pl/forum/viewtopic/topic/958/start/0#pid8804

Tak wiec przejrzalem te 116 stron i jest informacja o nadcisnieniu. Nie ma jednak zadnej, badz jej nie widze, dotyczacej badania przez komisje lekarska po stawieniu sie w jednostce. Czy robia to pierwszego dnia i mozna tego dnia zostac zawroconym?
  • Witaj, pierwszego dnia jest podstawowy test sprawnościowy, marszobieg na 3000 m, pompki i brzuszki i jest przed testem badanie ciśnienia
  • Dzieki za konkret odpowiedz. O biegi i brzuszki sie nie boje. Pompki nie zrobie nawet 1. A ten pomiar robiony jest po to zeby zobaczyc stan wejsciowy czy jednak odrzucaja?
  • Witaj, jak będziesz miał za wysokie to masz drugie podejście, jeśli wynik się powtórzy to raczej odrzucają nie znam norm

Go to page :

• linvillevald

This list is based on users active over the last 30 minutes.