komisja lekarska dla rezerwisty  Na dół

Go to page :

• Cześć,

Zastanawiam się nad wstąpieniem do WOT i w związku z tym mam pytanie - czy mając kategorię zdrowia "A" (nadaną co prawda 17 lat temu ale jednak jest)będę kierowany na badania lekarskie,a jeśli tak to jak będą wyglądać takie badania. Z góry dziękuję za odpowiedź
  • Jest tak:

1. Zapisujesz się w WKU i składasz/donosisz papiery;
    2. Zapraszają Cię do jednostki gdzie mierzą itd., pokazują sprzęt i gdzie masz komisję kwalifikacyjną, która przydziela stanowisko. Na przykład taki szarak jak ja dostaje strzelca bo ktoś musi robić za muła :)
    3. Dostajesz skierowanie do pracowni psychologicznej - tam masz psychotechnikę + badania psychologiczne. Na 30 osób jak ja byłem, 11 odpadło. Wszyscy młodzi około 20 roku życia - ale widać było, że ich bardziej wóda i zabawa interesuje jak prawdziwa służba.
    4. Jeżeli tak jak ja, miałeś już komisję lekarską to dostajesz kartę powołania.

No i właśnie - w sobotę jadę do jednostki na 16tkę. Mam nadzieję, że przejdę dalej choć boję się z ciśnieniem bo mam ostatnio, pewnie z nerwów, za wysokie. Tam już wypisywali w innym temacie, że masz komisję przed ćwiczeniami i z tego co na wypoku pisali, sporo osób na tym odpada. Właśnie głównie przez ciśnienie oO

Potem 16tka i bieganie w lesie.
  • Kraven dziękuję za info. Papiery już złożone, a o badania pisałem bo z ciekawości i tak chciałem sobie zrobić komplet badań, tylko jeśli mógłbym je mieć wykonane w ramach procedury kwalifikacyjnej to byłaby to dodatkowa korzyść wynikająca z chęci wstąpienia do OT :). Co do ciśnienia - odstaw w najbliższym czasie kawę, jak najmniej się denerwuj. Będzie dobrze. Powodzenia na 16.
  • Staram się ale jednak te 145 mnie się trzyma. Chyba, że pobiegam to mam 125-130. Będę musiał przed komisją się rozruszać :)

Co do psychotechniki - jak robiłeś takie coś do pracy do samochodu to wiesz z czym to się je. Moim zdaniem bardzo proste. Zwłaszcza maszyny gdzie liczy się refleks. Tam miałem wyniki prawie bezbłędne.

Trudniej jest podczas rozmowy z psychologiem bo robią wszystko aby człowieka zdenerwować i zobaczyć jego reakcję.

Młodzi odpadali głównie na maszynach i rozmowie psychologicznej.

Na pewno jakieś badania zrobią bo cały zamysł jest taki aby nas na wejściu sprawdzić na jakim jesteśmy poziomie zdrowotnym i wyznaczą nam cel do osiągnięcia w te 3 lata.
  • Dobra,

na mojej 16tce było tak, że pierwszego dnia przed umundurowaniem było spotkanie z lekarzami. Jeden robił wywiad, drugi sprawdzał ciśnienie. Na tym etapie kilka osób odpadło a jedną zabrała karetka bo miał tak wysokie. Na tym etapie też robią ostatnie sprawdzenie dot. tatuaży :)

Ogólnie nic strasznego. Straszniejsze jest jak dostajesz plecak, mundur i masz kilka minut na przepakowanie wszystkiego a reszta do cywilek. Plecak nagle waży, nic się nie mieści itd itp.
  • Kraven możesz coś więcej napisać apropo tatuaży? To mnie bardzo interesuję
  • Kurde, trochę (sic!) bałaganu jest w MONie, w WKU dowiedziałem się że nawet dla rezerwistów obąwiązkowe jest stawienie się przed komisją lekarską. Czy ktoś może udzielić mi informacji jak dokładnie wyglądają te badania / jakich lekarzy odwiedza się w ramach tzw. obiegówki?
  • Ja mam kat. A więc u mnie to wyglądało tak: składam papiery, dostaje zaproszenie do jednostki > dają mi skierowanie do psychologa > wstawiam się na 16 > w pierwszym dniu jest kilku lekarzy którzy wypytują o to czy jest w rodzinie weteran itp. kolejni sprawdzają tatuaże, ciśnienie, nasłuchują płuca, klatkę itp > jak jest wszystko ok to gratulacje jesteś oficjalnie na 16stce
  • U nas była komisja lekarska obowiązkowa, badania zaczynasz od internisty, następnie masz RTG, EKG, badania krwi, moczu, psychiatra, okulista i ortopeda i końcowa raz jeszcze internista , przed tymi badaniami były badania w pracowni psychologicznej.

Go to page :

• linvillevald

This list is based on users active over the last 30 minutes.