komisja lekarska dla rezerwisty  Na dół

Go to page :

 • Cześć,

  Zastanawiam się nad wstąpieniem do WOT i w związku z tym mam pytanie - czy mając kategorię zdrowia "A" (nadaną co prawda 17 lat temu ale jednak jest)będę kierowany na badania lekarskie,a jeśli tak to jak będą wyglądać takie badania. Z góry dziękuję za odpowiedź
 • Jest tak:

  1. Zapisujesz się w WKU i składasz/donosisz papiery;
  2. Zapraszają Cię do jednostki gdzie mierzą itd., pokazują sprzęt i gdzie masz komisję kwalifikacyjną, która przydziela stanowisko. Na przykład taki szarak jak ja dostaje strzelca bo ktoś musi robić za muła :)
  3. Dostajesz skierowanie do pracowni psychologicznej - tam masz psychotechnikę + badania psychologiczne. Na 30 osób jak ja byłem, 11 odpadło. Wszyscy młodzi około 20 roku życia - ale widać było, że ich bardziej wóda i zabawa interesuje jak prawdziwa służba.
  4. Jeżeli tak jak ja, miałeś już komisję lekarską to dostajesz kartę powołania.

  No i właśnie - w sobotę jadę do jednostki na 16tkę. Mam nadzieję, że przejdę dalej choć boję się z ciśnieniem bo mam ostatnio, pewnie z nerwów, za wysokie. Tam już wypisywali w innym temacie, że masz komisję przed ćwiczeniami i z tego co na wypoku pisali, sporo osób na tym odpada. Właśnie głównie przez ciśnienie oO

  Potem 16tka i bieganie w lesie.
 • Kraven dziękuję za info. Papiery już złożone, a o badania pisałem bo z ciekawości i tak chciałem sobie zrobić komplet badań, tylko jeśli mógłbym je mieć wykonane w ramach procedury kwalifikacyjnej to byłaby to dodatkowa korzyść wynikająca z chęci wstąpienia do OT :). Co do ciśnienia - odstaw w najbliższym czasie kawę, jak najmniej się denerwuj. Będzie dobrze. Powodzenia na 16.
 • Staram się ale jednak te 145 mnie się trzyma. Chyba, że pobiegam to mam 125-130. Będę musiał przed komisją się rozruszać :)

  Co do psychotechniki - jak robiłeś takie coś do pracy do samochodu to wiesz z czym to się je. Moim zdaniem bardzo proste. Zwłaszcza maszyny gdzie liczy się refleks. Tam miałem wyniki prawie bezbłędne.

  Trudniej jest podczas rozmowy z psychologiem bo robią wszystko aby człowieka zdenerwować i zobaczyć jego reakcję.

  Młodzi odpadali głównie na maszynach i rozmowie psychologicznej.

  Na pewno jakieś badania zrobią bo cały zamysł jest taki aby nas na wejściu sprawdzić na jakim jesteśmy poziomie zdrowotnym i wyznaczą nam cel do osiągnięcia w te 3 lata.

Go to page :

 • 0 users

This list is based on users active over the last 30 minutes.