„Odbudujmy Armię Krajową” w mediach

14 maja 2014 Kordek

Kampania Społeczna „Odbudujmy Armię Krajową” cieszy się dużym zainteresowaniem społecznym. Nasz profil na Facebooku w krótkim czasie polubiło ponad piętnaście tysięcy osób, zaś pod petycją do Prezydenta RP w ciągu tygodnia podpisało się ponad dwa tysiące ludzi z całej Polski. Choć ów szeroki oddźwięk społeczny znajduje raczej umiarkowane odbicie w ogólnopolskich mediach, to jednak media regionalne piszą na ten temat dość często i chętnie. Przeczytaj krótkie podsumowanie.

– Organizatorzy kampanii cały czas kładą nacisk na to, że chodzi o idee Armii Krajowej, natomiast wzmocnienie polskiej armii ma nastąpić poprzez stworzenie obywatelskiego/terytorialnego komponentu Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej– mówi Stanisław Drosio, Kierownik Projektu „Odbudujmy Armię Krajową” i wiceprezes ObronaNarodowa.pl w wywiadzie dla portalu Nowa RP. I podkreśla, że reaktywowanie Armii Krajowej ma służyć przede wszystkim odstraszeniu przeciwnika, żeby do zajęcia ziem naszej Ojczyzny nigdy nie doszło.

Całość wywiadu kol. Stanisława Drosio dostępna tutaj: Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej: Odbudowa Armii Krajowej (wywiad)

Z kolei w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie Marek Mroszczyk, członek Zarządu ObronaNarodowa.pl wyjaśnia, że w Kampanii Społecznej „Odbudujmy AK” chodzi o to, by każdy człowiek bronił swojej ojcowizny. Jak zaznacza, obecne siły zbrojne nie są zdolne do prowadzenia skutecznej obrony terytorium. Całość rozmowy, w której ze strony Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl uczestniczyli także Beata Noskowicz, Karol Stefaniuk oraz Monika i Grzegorz Gierukowie, do odsłuchania tutaj: Potencjał organizacji paramilitarnych w Polsce

Temat Kampanii Społecznej „Odbudujmy AK” poruszył także portal Stefczyk.info w rozmowie z prof. Witoldem Kieżunem, który wsparł nasze postualty. Więcej możecie przeczytać tutaj: Prof. Kieżun: Potrzebna powszechna obrona

Pozostałe obszerne wywiady, których udzielił kol. Stanisław Drosio dla Newsweek Polska oraz dla Portalu „wDolnymSlasku.pl” dostępne tutaj:

wDolnymŚlasku.pl: Chcą odbudować Armię Krajową. Piszą do Prezydenta

Newsweek Polska: Powszechna służba wojskowa a może Armia Krajowa

O Kampanii Społecznej „Odbudujmy Armię Krajową” napisały ponadto m.in.:
Fronda.pl: Odbudujmy Armię Krajową
Geopolityka.net: Odbudujmy Armię Krajową. Kampania Społeczna
Świdnik.pl: Armia Krajowa znowu potrzebna
Portal Podlasie24.pl: Odbudujmy Armię Krajową
Wyszkowiak: Odbudujmy Armię Krajową
MlodyWloclawek.pl: Odbudujmy Armię Krajową!
Kresowiacy.com: Odbudujmy Armię Krajową
Gazeta Ostrowiecka: Trwa akcja społeczna „Odbudujmy Armię Krajową”