Gra Terenowa OT

nowy
Kontakt:

Gra Terenowa OT

Post autor: nowy » 04-03-2014 21:19

Udzielając się w wątku: "Odbudujmy Armię Krajową - Wywiad Prof.Józefem Marczakiem" w nawiązaniu do wydarzeń krymskich, próbowałem się zreflektować i wypracować w miarę realne rozwiązanie, które wzbudziłoby zainteresowanie się naszego społeczeństwa potrzebą edukacji militarnej.

Państwo nic nie zrobi za nas, a ludzie bez oczekiwań ze strony świata i realnego zagrożenia nie zainteresują się tą tematyką. Jedyna możliwość by przeciętny Polak chciał się podszkolić w działaniach wojennych to okupacja, czyli moment w którym jest późno, a jak zapobiec by w ogóle prawdopodobieństwo okupacji zmalało, bo będziemy mieli świadome społeczeństwo jak w Szwajcarii? Dlatego wpadłem na genialny pomysł, który również mógłby podreperować budżet Stowarzyszenia.

Pola paintballowe cieszą się dużą popularnością wśród cywili, znajomi robią wspólne wypady, szefowie organizują w ten sposób rozrywkę swoim podwładnym.

Co by było, gdyby Stowarzyszenie na poligonach organizowało strzelanki na trenażerach laserowych, takie jakie są wykorzystywane w szkoleniach żołnierzy zawodowych?

Chęć sprawdzenia się cywili z zawodowymi żołnierzami i strzelcami byłaby kusząca, co najważniejsze rozrywka przednia, a do tego można wprowadzać różne fabularyzowane urozmaicenia. Nie mam pojęcia czy dobrze określiłem to ustrojstwo które jest wykorzystywane (oby na pewno trenażer laserowy?), ale widziałem coś takiego na nagraniach i mam nadzieję że wiecie o co chodzi.[addsig]

lordvader
Kontakt:

Post autor: lordvader » 04-03-2014 21:55

Stowarzyszenie nie zajmuje się działalnością komercyjną, to po pierwsze. Po drugie lepiej już realizować "strzelanki" w ramach ASG. Po trzecie mamy określony i wypracowany system szkolenia:
http://obronanarodowa.pl/content/nasze-szkolenia.html

ODPOWIEDZ