"Nikt nie umrze za Wilno" - J. Bartosiak z NCSS

lordvader
Posty: 728
Rejestracja: 14-07-2010 18:43
Kontakt:

"Nikt nie umrze za Wilno" - J. Bartosiak z NCSS

Post autor: lordvader » 22-05-2014 15:04

"Europejskie państwa NATO niemal w ogóle nie mają lądowej zdolności wojskowej. Nie dziwią więc raporty o tym, że Sojusz nie sprostałby konfliktowi z Rosją. - pisze w "Nowej Konfederacji"JACEK BARTOSIAK analityk oraz członek Rady Fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych:
Europejskie państwa NATO niemal w ogóle nie mają zdolności wojskowej w sensie lądowym. Bundeswehra ma obecnie mniej czołgów niż Polska. Armia francuska przechodzi właśnie redukcje. Amerykanie mają w Europie tylko jeden batalion pancerny, a i to raczej jednostka szkoleniowa. Plany naszego dowództwa mówiące, że w razie agresji rosyjskiej kilka dywizji przychodzi nam z pomocą, są fikcją, bo tych wojsk już nie ma. W Europie na ten stan rzeczy złożyły się redukcje, przyjęcie modelu armii interwencyjnych oraz kryzys gospodarczy. Teraz Niemcy piszą to wreszcie otwarcie.
http://www.nowakonfederacja.pl/nikt-nie-umrze-za-wilno/[addsig]

bełt
Posty: 232
Rejestracja: 15-04-2014 19:13
Kontakt:

Post autor: bełt » 22-05-2014 23:32

Polegać na sobie, czyli: "przestańmy liczyć na innych, niech inni liczą się z nami" - zasłyszane :-)
W obecnym układzie powinniśmy bardzo mocno stawiać na rozwój gospodarczy i jeszcze bardziej rozwijać powiązania gospodarcze z, przedewszystkim, pacyfistycznymi Niemcami i tworzyć bardzo silne związki gospodarcze z najbliższymi sąsiadami. Tylko dzięki temu, że wymiana chandlowa Niemiec z Polską jest większa niż Niemiec z Rosją te pierwsze nie ignorują całkowicie naszej postawy w obec Ukrainy. Powiązania gospodarcze powodują wzajemne uzależnienia, a w takich układach prym wiedzie strona, która ma większą wolę realizacji swoich zamierzeń. Sądzę, że Polska i Polacy są zdeterminowani przeciwstawić się zagrożeniu ze strony Rosji. W tym kontekście w naszym interesie leży również obecne poparcie dla Ukrainy.

bełt
Posty: 232
Rejestracja: 15-04-2014 19:13
Kontakt:

Post autor: bełt » 24-08-2014 15:18

Nemaye vilnoyi Yevropy bez nezalezhnoyi Ukrayiny. Mnohaya i blahaya lita ukrayins'komu narodovi z Dnem Nezalezhnosti!

nowy
Posty: 129
Rejestracja: 01-11-2011 21:36
Kontakt:

Post autor: nowy » 26-08-2014 17:39

Powiązania gospodarcze to mrzonka, też kiedyś jako zwolennik libertarianizmu uważałem że jest to poniekąd gwarant bezpieczeństwa. W rzeczywistości można to bardziej podciągnąć pod przekleństwo. Jakim problemem jest by właściciela Janusza czy Henia wymienić na właściciela Hansa czy innego Fritza?

Rozwój gospodarczy nie jest możliwy gdy kwota wolna od podatku w Polsce jest jedną z najniższych, w kraju gdzie w ogóle nie opłaca się prowadzić własnej działalności gospodarczej bo po latach staje się nierentowna ze względu na utrzymywanie urzędniczego molocha i kolacje politykierów.
Psychopata Żyrinowski mówi o potrzebie wprowadzenia ponownie caratu z władzą absolutną Imperatora jakim miałby być Putin, o zmianie systemu. Byłoby to tylko dopełnieniem formalności. My natomiast głośno musimy mówić o potrzebie obalenia okrągłostołowej republiki, stworzonej do korumpowania, rozkradania i picia za nieswoje. Republiki której przedstawiciele w nieskończoność mówią, a nic nie robią vide obronność.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości